Trwa ładowanie...
d2hzvbw

Wydarzenia z zagranicy w skrócie, sobota-niedziela, 13-14 lutego

...
Share
d2hzvbw

14.02. Warszawa (PAP) - Wydarzenia z zagranicy w skrócie

- Minister spraw zagranicznych Rosji Siergiej Ławrow oświadczył w niedzielę, że jego kraj oczekuje wyjaśnień dotyczących planów rozmieszczenia w Bułgarii elementów amerykańskiej tarczy antyrakietowej.

-Na Haiti pozostało 13 tys. żołnierzy, poinformował w sobotę generał Douglas Fraser. Tuż po trzęsieniu ziemi 12 stycznia, armia USA wysłała na wyspę kontyngent liczący 22 tys.

d2hzvbw

-Druga tura wyborów prezydenckich na Ukrainie z 7 lutego została sfałszowana - oświadczyła w sobotę premier Julia Tymoszenko, która przegrała walkę o prezydenturę z liderem prorosyjskiej opozycji Wiktorem Janukowyczem.

- Prezydent USA Barack Obama poinformował w sobotę o mianowaniu Rashada Hussaina swym emisariuszem do świata islamu. Hussain będzie specjalnym przedstawicielem USA w Organizacji Konferencji Islamskiej.

-Co najmniej ośmiu ludzi zginęło, a 33 zostało rannych w sobotę w zamachu bombowym w popularnej cukierni w mieście Puna w zachodnich Indiach - poinformowała miejscowa policja. Wśród ofiar śmiertelnych są cztery cudzoziemki.

- Mimo wielomiesięcznej batalii o przetrwanie polska sekcja Radia France Internationale (RFI) definitywnie kończy w poniedziałek swoją działalność. Tym samym zamyka się trwająca blisko 30 lat historia redakcji.

-W trakcie ofensywy sił koalicyjnych przeciw talibom w prowincji Helmand, na południu Afganistanu, dwa źle wycelowane pociski rakietowe zabiły w niedzielę 12 cywilów - poinformowały dowodzone przez NATO Międzynarodowe Siły Wsparcia Bezpieczeństwa (ISAF).

gor/

d2hzvbw

Podziel się opinią

Share
d2hzvbw
d2hzvbw