Trwa ładowanie...
d1ejqck

Wydarzenia z zagranicy w skrócie, sobota-niedziela, 23-24 października

...

d1ejqck
d1ejqck

24.10. Warszawa (PAP) - Wydarzenia z zagranicy w skrócie.

Albania, jeden z najbiedniejszych krajów kontynentu, może stać się w niedługim czasie śmietniskiem Europy - jej rząd postanowił zezwolić na importowanie śmieci.

Unia Europejska nie wycofa się na razie ze wspólnego stanowiska wobec Kuby, ustalonego w 1996 roku, ale zacznie rozważać dokonanie w nim zmian wobec takich faktów, jak zwalnianie więźniów politycznych i reformy gospodarcze.

Niemal jedna trzecia światowego bogactwa przypada na Unię Europejską, choć zamieszkuje ją tylko 7 proc. ludności świata - wynika z opublikowanego przez Eurostat "statystycznego portretu UE w świecie". Raport porównuje UE do pozostałych członków grupy G20.

d1ejqck

Rzecznik Al Kaidy Adam Gadahn zwrócił się w sobotę do muzułmanów mieszkających w USA i w Europie do przeprowadzania tam zamachów terrorystycznych, które nazwał "obowiązkiem" prowadzenia własnego dżihadu.

196 osób zmarło na Haiti w wyniku epidemii cholery wywołanej złą jakością wody pitnej - podali w piątek przedstawiciele ONZ. Eksperci obawiają się, że choroba rozprzestrzeni się na tereny sąsiedniej Dominikany.

Epidemia cholery, która pochłonęła już na Haiti życie 220 osób, dotarła do stolicy kraju Port-au-Prince - poinformowała w nocy z soboty na niedzielę Panamerykańska Organizacja Zdrowia, agencja Światowej Organizacji Zdrowia (WHO).

Już 253 osoby zmarły na cholerę na Haiti, a 3115 jest hospitalizowanych - podały w niedzielę służby sanitarne tego kraju. Ich zdaniem, epidemia może się stabilizować, gdyż w ciągu ostatniej doby zanotowano mniejszą niż wcześniej liczbę zachorowań i zgonów.

d1ejqck

Somalijscy piraci porwali we wschodniej Afryce tankowiec z gazem płynnym (LPG) z 17-osobową załogą. Na pokładzie znajdował się niemiecki kapitan, dwóch Ukraińców i 15 Filipińczyków.

Prezydent Wenezueli Hugo Chavez oświadczył w sobotę w Trypolisie, że "nie akceptuje kurateli" USA. Była to odpowiedź na ostrzeżenia Waszyngtonu w związku z planami budowy pierwszej elektrowni atomowej w Wenezueli.

Kartele narkotykowe wydają 100 milionów dolarów miesięcznie na opłacanie policji municypalnej, aby przymykała oczy na zabójstwa i inne zbrodnie popełniane codziennie przez mafię w meksykańskich miastach - przyznał rząd Meksyku.

d1ejqck

Kanadyjski rząd chce utrudnić nielegalną imigrację; przygotował przepisy, które umożliwią m.in. aresztowanie na rok cudzoziemców przebywających w kraju nielegalnie. Rządowy projekt ma duże szanse na uchwalenie przez parlament.

Linie Air Canada muszą dostosować się do cierpiących na alergie na orzechy - nakazała kanadyjska agencja ds. transportu Canadian Transportation Agency (CTA). Sąsiedzi alergików nie dostaną orzechowych przekąsek.(PAP)

bas/

d1ejqck
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1ejqck