Trwa ładowanie...
deeahpl

Wydarzenia z zagranicy w skrócie, wtorek 31 stycznia, 17.00

...

Share
deeahpl

31.01. Warszawa (PAP) - Wydarzenia z zagranicy w skrócie

- Rada Doradcza, której zadaniem jest pomoc wojskowym władzom Egiptu w procesie transformacji, zaproponowała przyspieszenie wyborów prezydenckich. Miałyby one zostać przeprowadzone w połowie maja, a nie do końca czerwca - poinformował we wtorek rzecznik Rady.

- Premier Czech Petr Neczas nie wykluczył we wtorek, że Praga może jeszcze zmienić zdanie i przyjąć w przyszłości pakt fiskalny. Na poniedziałkowym szczycie UE w Brukseli Czechy i Wielka Brytania nie przystąpiły do porozumienia pozostałych 25 krajów.

- Rosja zaczęła dostarczać amerykańskiej policji półautomatyczną broń typu Sajga 12, strzelby samopowtarzalne wzorowane na karabinie AK-47 (Kałasznikowa), w ramach bezprecedensowej umowy - poinformował we wtorek rosyjski producent broni, fabryka Iżmasz na Uralu.

deeahpl

- Wniosek o wydanie byłego I zastępcy prokuratora obwodu moskiewskiego Aleksandra Ignatienki jest już podpisany i w najbliższych godzinach zostanie wysłany do Polski - podała we wtorek agencja ITAR-TASS, powołując się na źródło w Prokuraturze Generalnej Rosji. Poszukiwany przez Interpol prokurator został zatrzymany przez ABW 1 stycznia wieczorem w okolicach Zakopanego. Był ścigany na podstawie międzynarodowego listu gończego za przestępstwa korupcyjne i oszustwo popełnione na terenie Rosji.

- Szwedzkie służby imigracyjne poinformowały, że czasowo wstrzymują deportacje Syryjczyków w związku z - jak to ujęto - "pogarszaniem się sytuacji bezpieczeństwa" w Syrii.

- Ekipy ratunkowe pracujące we wraku statku Costa Concordia postanowiły we wtorek definitywnie przerwać poszukiwania zaginionych w jego części, która znajduje się pod wodą. Operacja będzie kontynuowana na pokładach ponad powierzchnią wody. Decyzję o przerwaniu akcji wytłumaczono brakiem warunków bezpieczeństwa dla dalszego jej prowadzenia w zalanym wraku. W katastrofie 13 stycznia u brzegów wyspy Giglio w Toskanii zginęły i zaginęły 32 osoby. Dotychczas znaleziono ciała 17 z nich. (PAP)

amp/ jtt/

deeahpl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
deeahpl
deeahpl