Trwa ładowanie...
Artykuł sponsorowany
wyjazd integracyjny
10-04-2015 17:03

Wyjazd integracyjny. Zaskocz pracowników niebanalnym programem

Warto zaproponować coś nietypowego, na przykład imprezę firmową na statku. Zobacz dlaczego.

Share
Wyjazd integracyjny. Zaskocz pracowników niebanalnym programemŹródło: WP.PL, fot: (fot.Stena Line)
d2x08kb

Artykuł sponsorowany
*Nadrzędnym celem każdego wyjazdu integracyjnego jest wzmocnienie pozytywnych relacji pomiędzy pracownikami oraz utrwalenie więzi z organizacją. Najczęściej tego typu imprezy mają charakter stacjonarny. Warto jednak zaskoczyć współpracowników lub kontrahentów firmy niekonwencjonalnym podejściem do tematu i zaproponować coś nowego, np. imprezę firmową na statku.*
Takie rozwiązanie w pełni zrealizuje założony cel, a przy tym podkreśli kreatywność organizatora. Niezależnie od tego, czy spotkanie dedykowane jest współpracownikom, czy partnerom biznesowym, niewątpliwie niebanalny wyjazd spotka się z uznaniem uczestników. Wszelkiego rodzaju spotkania biznesowe cieszą się sporym zainteresowaniem wśród pracowników i są odbierane bardzo pozytywnie, na co wskazują wyniki badań przeprowadzonych przez Show Service EventsMarketing.

Imprezy integracyjne w oczach Polaków

Zgodnie ze wspomnianym raportem, spotkania tego typu cieszą się popularnością ze względu na możliwość zacieśnienia relacji między współpracownikami (73%), a także pomiędzy poszczególnymi jednostkami organizacyjnymi firmy (71%). Połowa respondentów ceni sobie możliwość odpoczynku od codziennej pracy oraz dostrzega wpływ spotkania na zwiększenie integracji i zacieśnienie więzi z firmą. Spotkanie może mieć charakter bardziej uroczysty – jest wtedy świetną okazją do uczczenia ważnego dla organizacji wydarzenia, rocznicy lub święta (43%). Taka sama grupa respondentów wskazuje na motywacyjny charakter spotkania. Dla 35% badanych impreza jest formą nagrody za dobre wywiązywanie się z obowiązków zawodowych.

Statkiem na spotkanie integracyjne

Standardowy schemat imprezy opiera się na wyborze miejsca noclegowego w regionie atrakcyjnym turystycznie, a program może uwzględniać wszelkiego rodzaju aktywność fizyczną typu paintball, spływ kajakowy czy wspinaczka górska. Takie zajęcia stanowią doskonałą odskocznię od codziennych obowiązków zawodowych. Kreatywny organizator może jednak pójść o krok dalej i zamienić tradycyjny hotel na statek. Konferencja lub spotkanie integracyjne na Bałtyku to bez wątpienia atrakcja sama w sobie. Pasażerowie mają do dyspozycji wygodne kabiny, świetnie zaopatrzone bary, restauracje oraz kluby, z kolei w SPA mogą skorzystać z relaksujących masaży, sauny czy gorących kąpieli.

d2x08kb

Organizator imprezy za istotne z pewnością uzna zaplecze konferencyjne. Pod tym względem prom również w niczym nie ustępuje lokalizacjom stacjonarnym, np. promy Stena Line oddają do dyspozycji swoich gości 6 sal konferencyjnych, w których z powodzeniem można realizować blok szkoleniowy dla współpracowników lub rozmowy biznesowe z kontrahentami. W Centrum konferencyjnym mieści się też salon wypoczynkowy, w którym można zorganizować przerwę kawową.

(fot.Stena Line)

Imprezy organizowane poza siedzibą firmy, a tym bardziej tak niekonwencjonalne, jak rejs statkiem, pozwalają umocnić więzi między pracownikami czy partnerami biznesowymi. Wybór niebanalnego miejsca wskazuje gotowość organizatora do szukania nietuzinkowych rozwiązań. Dzięki temu dodatkowym atutem imprezy staje się pokazanie otwartości na innowacyjne pomysły, co często jest kluczem do sukcesu i zapowiedzią powodzenia podejmowanych wyzwań.

d2x08kb
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2x08kb
d2x08kb