Trwa ładowanie...

Wyłączą ci telewizję, nawet się nie zorientujesz

Urząd Komunikacji Elektronicznej ogłosił terminy wyłączenia telewizji analogowej. Proces ma się zacząć za rok. Wiele osób nie jest jednak gotowa na odbiór kanałów cyfrowych.

Wyłączą ci telewizję, nawet się nie zorientujeszŹródło: AFP / Philippe Huguen, fot: AFP / Philippe Huguen
dm2ziud
dm2ziud

Urząd Komunikacji Elektronicznej ogłosił terminy wyłączenia telewizji analogowej. Proces ma się zacząć za rok. Wiele osób nie jest jednak gotowych na odbiór kanałów cyfrowych - pisze Rzeczpospolita.

Zgodnie z decyzją UKE już od listopada 2012 roku rozpocznie się wygaszanie tradycyjnej telewizji. Ustawą o cyfryzacji zakłada, że do końca 2013 roku całość nadawanego sygnału ma być cyfrowa. Do tego trzeba jednak mieć dodatkowy sprzęt.

Sieci telewizyjne zwracają uwagę, że terminy są zbyt krótkie. Uderzy to przede wszystkim w widzów, którzy nie są jeszcze przygotowani do zmiany sygnału. Dodatkowo zwraca się uwagę, że rząd nie zdecydował jeszcze, jak chce dotować przejście na nowy system najuboższym.

dm2ziud

Obecnie trwa proces zawierania umów między kanałami, które chcą nadawać w nowym systemie oraz Emitelem, firmą odpowiedzialną za utrzymanie cyfrowej infrastruktury. Zgodnie z już zawartymi porozumieniami na nowej platformie dostępne będą następujące kanały: TVP 1 i 2, TVN, TVN7, Polsat, Polsat Sport News, TV4, TV6, TVP Info, Eska TV, ATM Rozrywka TV, UTV oraz Polo TV.

Zgodnie z nowym terminarzem najpierw telewizja analogowa zostanie wyłączona w Lubuskiem - już 7 listopada 2012, następnie 28 listopada w Poznaniu. W marcu 2013 roku odcięta zostanie Warszawa. Do końca lipca w całym kraju będzie można odbierać już tylko telewizję cyfrową.

dm2ziud
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dm2ziud