Wyrok WSA nieprawomocny, PGE czeka na ruch ClientEarth

19.02. Warszawa (PAP) - Wtorkowa decyzja WSA, który oddalił skargę ClientEarth ws. decyzji środowiskowej dla nowych bloków PGE w Opolu, jest nieprawomocna i dlatego energetyczna...

19.02.2013 | aktual.: 19.02.2013 16:38

19.02. Warszawa (PAP) - Wtorkowa decyzja WSA, który oddalił skargę ClientEarth ws. decyzji środowiskowej dla nowych bloków PGE w Opolu, jest nieprawomocna i dlatego energetyczna grupa czeka teraz na ruch ClientEarth - poinformował dziennikarzy Piotr Szymanek, wiceprezes PGE.

"Cieszę się, że wyrok jest pozytywny, że inwestycja nie będzie blokowana przez luki prawne. Decyzja jest nieprawomocna, stronom przysługuje odwołanie, więc czekamy co zrobi druga strona" - powiedział dziennikarzom Szymanek.

Wyrok WSA nie jest prawomocny i przysługuje od niego skarga kasacyjna do Naczelnego Sądu Administracyjnego.

"Decyzja (w sprawie złożenia skargi kasacyjnej- PAP) zapadnie po przeanalizowaniu pisemnego uzasadnienia wyroku" - powiedział dziennikarzom pełnomocnik fundacji ClientEarth Bolesław Matuszewski.

Strony mają 7 dni na złożenie wniosku o sporządzenie uzasadnienia pisemnego wyroku, a od momentu doręczenia tego uzasadnienia mają 30 dni na złożenie skargi kasacyjnej.

WSA oddalił we wtorek skargę ClientEarth ws. decyzji środowiskowej dla nowych bloków PGE w Opolu.

W październiku 2012 roku Naczelny Sąd Administracyjny uchylił wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w sprawie decyzji środowiskowej dla budowy bloków energetycznych w Opolu zaskarżony przez PGE i odesłał do ponownego rozpatrzenia. Wcześniej, w styczniu, WSA uchylił decyzję środowiskową dla nowych bloków PGE, która została zaskarżona przez organizację ekologiczną, ClientEarth.

PGE Elektrownia Opole w listopadzie 2011 roku wybrała ofertę konsorcjum Rafako, Polimeksu-Mostostal i Mostostalu Warszawa o wartości 11,56 mld zł jako najkorzystniejszą w przetargu na wybór generalnego wykonawcy dwóch bloków o mocy 900 MW każdy na parametry nadkrytyczne, opalanych węglem kamiennym. Umowa w sprawie budowy bloków została podpisana w połowie lutego 2012 roku.

Zgodnie z warunkami umowy, konsorcjum zobowiązało się zrealizować zamówienie w terminie 54 miesięcy od daty wystawienia polecenia rozpoczęcia prac (blok nr 5) oraz 62 miesięcy od daty wystawienia polecenia rozpoczęcia prac (blok nr 6). Warunkiem wystawienia polecenia rozpoczęcia prac jest m.in. dostarczenie przez PGE Elektrownię Opole decyzji o pozwoleniu na budowę. (PAP)

pel/ asa/

Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)