Trwa ładowanie...

Wyślij telegram teraz, bo potem nie będzie się opłacać

Poczta Polska szykuje podwyżkę. W ciągu najbliższych tygodni cena wysłania telegramu wzrośnie z 7 do około 20 zł - ustaliła "Rzeczpospolita". Wszystko dlatego, że firma ma problemy finansowe i już nie może dopłacać do tej usługi.

Wyślij telegram teraz, bo potem nie będzie się opłacaćŹródło: PAP
d8d1qu3
d8d1qu3

_ Nikomu nie będzie się opłacało wysyłać telegramu _ - przewiduje Andrzej Polakowski, dyrektor generalny Poczty Polskiej. Ale podkreśla, że firma, która sama boryka się z problemami finansowymi, nie może sobie pozwolić na dalsze dopłacanie do tej usługi.

Według szacunków "Rzeczpospolitej" (firma nie ujawnia tych danych) koszty dostarczenia telegramu są niemal dwukrotnie wyższe niż przychody.
_ Trzeba utrzymywać w gotowości ludzi, którzy w każdej chwili mogą go doręczyć _- tłumaczy dyrektor Poczty Polskiej. Stąd więc podwyżka.

Teraz telegram powinien dotrzeć do odbiorcy w ciągu sześciu-ośmiu godzin. I tu poczta zostawia sobie furtkę, bo - jak deklaruje dyrektor Polakowski - cena drastycznie wzrośnie tylko w przypadku takich właśnie telegramów, z określoną datą dostarczenia. Za telegram, który będzie mógł dotrzeć do adresata w ciągu kilku dni - nie zapłacimy więcej.

d8d1qu3
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d8d1qu3