Trwa ładowanie...
dm9eo4k

Wysoka realizacja deficytu po X przez wysokie koszty obsługi długu i dodatkowe wydatki na 4 mld zł -

...
Share
dm9eo4k

# dochodzą informacje z komunikatu MF #

07.11. Warszawa (PAP) - Wysoka realizacja deficytu po październiku jest wynikiem ponad 9 mld zł kosztów obsługi długu oraz dodatkowych wydatków w wysokości 4 mld zł - powiedział dziennikarzom minister finansów Jacek Rostowski.

"Wykonanie budżetu po październiku będzie poniżej harmonogramu, tak jak powiedziała pani minister Majszczyk. Ten deficyt wynika z ponad 9 mld zł skumulowanych kosztów obsługi długu, których w listopadzie i grudniu niemal już nie będzie. 4 mld zł to inne wydatki wynikające z opóźnień w przetargach. Nie ma żadnego zagrożenia przekroczenia limitu 35 mld zł deficytu w tym roku" - powiedział.

dm9eo4k

We wtorek wiceminister finansów Hanna Majszczyk poinformowała, że deficyt budżetu państwa po październiku wyniósł ok. 34 mld zł. Harmonogram przychodów i wydatków budżetu zakładał deficyt po październiku 34,7 mld zł. Po wrześniu deficyt budżetu wyniósł 21,1 mld zł.

"Na poziom zrealizowanego deficytu, w stosunku do danych za miesiąc wrzesień br., wpływ miały przede wszystkim: przesunięcie z poprzednich miesięcy na październik realizacji wydatków przez niektórych dysponentów (kilka mld zł) oraz poniesienie w październiku istotnych kosztów związanych z obsługą długu krajowego (11 mld zł) - spowoduje to jednak, że koszty obsługi długu w listopadzie i grudniu będą bardzo niskie" - wyjaśnia resort finansów w środowym komunikacie. (PAP)

bg/ map/ ana/ asa/

dm9eo4k

Podziel się opinią

Share
dm9eo4k
dm9eo4k