Trwa ładowanie...

Wyższe zarobki i dalszy rozwój. To motywuje Polaków do poszukiwania pracy

Wizja wyższych zarobków i chęć dalszego rozwoju to najważniejsze czynniki, jakimi kierują się osoby poszukujące pracy - wynika z badania zrealizowanego na zlecenie serwisu rekrutacyjnego GoldenLine. - Kandydaci i pracownicy uciekają przed brakiem perspektywy awansu, rutyną i złą atmosferą w pracy - podkreśla w rozmowie z IAR Anna Częścik z Golden Line.

Wyższe zarobki i dalszy rozwój. To motywuje Polaków do poszukiwania pracyŹródło: Eastnews, fot: STEFAN MASZEWSKI/REPORTER
d2wly64
d2wly64

- Ciekawe odpowiedzi kształtują się w podziale na płeć respondenta - zaznaczyła Anna Częścik. Dodała, że o ile zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn wyższe wynagrodzenie jest na pierwszym miejscu, a na drugim gwarancje bezpieczeństwa pracy, czyli umowy o pracę, to już na przykład elastyczny czas pracy jest ważny dla 38 procent kobiet i 29 procent mężczyzn.

Do panów bardziej niż do pań przemówi wyższe stanowisko. Będzie ono argumentem za zmianą pracy dla 30 procent mężczyzn i tylko 22 procent kobiet.

Respondenci pytani byli też o wysokość podwyżki, która zatrzymałaby ich w obecnym miejscu pracy. W ponad 40 proc. zadeklarowali kwotę na poziomie 11-20 proc. obecnego wynagrodzenia. Chęć otrzymania podwyżki na poziomie 21-50 proc. zadeklarowało 37 proc. respondentów.

Największy apetyt za zmianę wysokości wynagrodzenia mają osoby w wieku 25-34 lata.

Badanie zrealizowano na reprezentatywnej grupie 1006 Polaków, którzy szukali pracy.

Elżbieta Łukowska, IAR

d2wly64
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2wly64