Trwa ładowanie...
d3wvjf6

WZA Compa i Novitusa przegłosowały połączenie firm, teraz możliwe kolejne akwizycje

26.04. Warszawa (PAP) - Akcjonariusze Compa i Novitusa przyjęli uchwały w sprawie połączenia spółek. Połączona firma będzie w stanie sfinansować kolejne duże akwizycje w sektorze...

Share
d3wvjf6

26.04. Warszawa (PAP) - Akcjonariusze Compa i Novitusa przyjęli uchwały w sprawie połączenia spółek. Połączona firma będzie w stanie sfinansować kolejne duże akwizycje w sektorze handlu i usług - podał Comp w komunikacie prasowym.

"Widzimy szereg korzyści wynikających z połączenia - są to korzyści w zakresie rozwoju kapitałowego i biznesowego, operacyjne oraz w zakresie pozycji finansowej i zdolności pozyskiwania finansowania" - poinformował, cytowany w komunikacie, Jacek Papaj, prezes Compu.

Dodał, że dostęp do źródeł finansowania zostanie wykorzystany w dalszym procesie "budowy i rozwoju grupy".

d3wvjf6

"(...) Połączona spółka będzie w stanie sfinansować kolejne duże akwizycje w dziedzinie handlu i usług. Rozwijając się dalej zarówno organicznie, jak i poprzez akwizycje (...) staniemy się największym dostawcą kompleksowych rozwiązań w sektorze handlu i usług w Polsce, ze znaczącym udziałem eksportu w strukturze sprzedaży" - poinformował Papaj.

Czwartkowe walne zgromadzenia spółek zaakceptowały jednogłośnie połączenie firm. Ustalony parytet to około 2,37 akcji Novitusa za jedną akcję Compu. Połączenie, według deklaracji firm, ma nastąpić do 30 września tego roku.

Suma wyników skonsolidowanych obu spółek za 2010 rok wynosi na poziomie sprzedaży 368,4 mln zł, na poziomie EBITDA blisko 49 mln zł, a na poziomie zysku operacyjnego blisko 38 mln zł.

"Myślę, że niezależnie od połączenia obydwie spółki będą miały w tym roku dobre wiadomości w zakresie swojej operacyjnej działalności" - poinformował prezes. (PAP)

morb/ osz/

d3wvjf6

Podziel się opinią

Share
d3wvjf6
d3wvjf6