Trwa ładowanie...
d2sii2w

WZA Warimpexu upoważniło zarząd do podwyższenia kapitału o 18 mln euro

16.10.Warszawa (PAP) - WZA Warimpexu upoważniło zarząd do podwyższenia w ciągu najbliższych 5 lat kapitału zakładowego o maksymalnie 18 mln euro. Dziesięcioprocentowe podwyższenie...

Share
d2sii2w

16.10.Warszawa (PAP) - WZA Warimpexu upoważniło zarząd do podwyższenia w ciągu najbliższych 5 lat kapitału zakładowego o maksymalnie 18 mln euro. Dziesięcioprocentowe podwyższenie kapitału możliwe jest jeszcze w październiku - podała spółka w komunikacie.

"Silne wahania i tempo zmian w ostatnich dwóch latach pokazały, że firmy muszą podejmować obszernie zakrojone działania. To upoważnienie do podwyższenia kapitału daje nam możliwość szybkiego i efektywnego reagowania na szanse pojawiające się na rynku, aby zapewnić sobie trwały sukces na przyszłość" - powiedział cytowany w komunikacie Franz Jurkowitsch, prezes Warimpexu.

"Środki pochodzące z uchwalanego przez zarząd i radę nadzorczą podwyższenia kapitału mogłyby w przeważającej części zostać przeznaczone na finansowanie nowych projektów" - dodano w komunikacie.

Wśród projektów, które mogłyby zostać sfinansowane ze środków pozyskanych w ten sposób zostały wymienione: przyśpieszenie budowy hoteli ekonomicznych we współpracy z Louvre Hotels oraz kontynuacja rozbudowy hoteli marki angelo.

d2sii2w

"Jedną z kolejnych możliwości są inwestycje w distressed assets oraz optymalizacja istniejącej struktury finansowania, np. refinansowanie drogich lub krótkoterminowych zobowiązań, a tym samym umocnienie własnej bazy kapitałowej" - napisano.

Pierwsza emisja akcji jest możliwa po 21 października.

"Od tego dnia zarząd i rada nadzorcza mogą podejmować decyzje o podwyższeniu kapitału w wysokości 10 proc. kapitału akcyjnego z wyłączeniem prawa poboru. Zapewni to maksymalną elastyczność i możliwość szybkiego działania. Poza zwiększeniem kręgu drobnych akcjonariuszy możliwe będzie pozyskanie nowych inwestorów. Akcje można również przeznaczyć na świadczenia wzajemne za inwestycje" - napisano.

Obecnie kapitał zakładowy Warimpexu dzieli się na 36 mln akcji o wartości nominalnej 1 euro.

Jednocześnie akcjonariusze odwołali upoważnienie dla zarządu do podwyższenia kapitału o 9 mln euro. (PAP)

jru/ jtt/

d2sii2w

Podziel się opinią

Share
d2sii2w
d2sii2w