Trwa ładowanie...

Wzrost cen dobija Polaków. Oto ich największe frustracje

Co najmocniej frustrowało Polaków w 2020 roku? Pandemia i związane z nią niedogodności? Wcale nie. Najbardziej dość mieliśmy wszechobecnej drożyzny. Dopiero później pojawiły się obawy o zdrowie czy obostrzenia epidemiczne.

Drożyzna doskwierała Polakom w 2020 roku najmocniejDrożyzna doskwierała Polakom w 2020 roku najmocniejŹródło: money.pl, fot: Rafał Parczewski
d30jsr2
d30jsr2

"Fakt" publikuje wyniki badań, przeprowadzonych przez Maison&Partners na zlecenie Biura Informacji Gospodarczej InfoMonitor.

Polacy zostali w nim zapytani o to, co najmocniej irytowało i frustrowało ich w 2020 roku. I wcale nie był to koronawirus.

Na pierwszym miejscu była zdecydowanie drożyzna. Wskazało na nią 36 proc. respondentów. Po raz drugi z rzędu to właśnie wysoka inflacja denerwowała nas najmocniej. W 2019 roku wskazało na nią aż 51 proc. pytanych.

Pierwszy dzień otwarcia galerii i już kolejki. Będzie potrzebny krok w tył?

Polacy mają dość rosnących cen w sklepach. A te w minionym roku najbardziej odczuwalne były w przypadku mięsa i owoców - zdrożały one o odpowiednio 9,5 i 17 proc. w skali roku.

Dopiero w dalszej kolejności pojawiły się kategorie związane z epidemią. 27 proc. denerwowało się na negatywne informacje medialne na temat pandemii. Co czwarty badany z kolei obawiał się z powodu wirusa o swoje zdrowie.

d30jsr2

Mniej więcej tyle samo respondentów frustrował brak kontaktu z ludźmi oraz ograniczenia związane z rządowymi obostrzeniami. 18 proc. obawiało się z kolei o swoje finanse. Oczywiście też w kontekście epidemii.

Co ciekawe, odpowiedzi bardzo mocno różniły się w zależności od wieku. Starsi ludzie obawiali się przede wszystkim o zdrowie, a młodych ludzi frustrował brak kontaktu z ludźmi.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d30jsr2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d30jsr2

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj