Trwa ładowanie...
d7ou9vu
finanse
08-04-2010 12:13

Wzrost PKB Polski w '10 może sięgnąć 3,0 proc., 3,6 proc. w '11 - Dean z OECD

08.04. Warszawa (PAP) - Dynamika polskiego wzrostu gospodarczego w tym roku może sięgnąć 3,0 proc., a w przyszłym może to być 3,6 proc. - ocenia dyrektor departamentu ekonomicznego...

d7ou9vu
d7ou9vu

08.04. Warszawa (PAP) - Dynamika polskiego wzrostu gospodarczego w tym roku może sięgnąć 3,0 proc., a w przyszłym może to być 3,6 proc. - ocenia dyrektor departamentu ekonomicznego Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju Andrew Dean.

"W kwietniowym raporcie wykorzystaliśmy naszą prognozę z listopada, która przewiduje na ten rok wzrost 2,5 proc. i 3,1 proc. wzrostu w 2011 r. Polska gospodarka okazała się mocniejsza, niż ocenialiśmy pod koniec ubiegłego roku, więc będziemy te prognozy rewidować w górę, rewizja może wynieść ok. 0,5 pkt. proc. dla tego i przyszłego roku" - powiedział Dean podczas czwartkowej konferencji.

"Martwi nieco, że główny cel konsolidacji fiskalnej to rok 2012. To może odsunąć nieformalny rządowy cel przyjęcia euro" - dodał.

Pod koniec marca wiceminister finansów i pełnomocnik ds. wprowadzenia euro Ludwik Kotecki powiedział, że wejście do strefy euro w 2015 roku jest realne, ale nie jest celem rządu. W styczniu podobnie wypowiedział się minister finansów Jacek Rostowski.

W czwartek OECD przedstawiła przegląd gospodarczy Polski. Organizacja przedstawi swoją nową prognozę wzrostu gospodarczego dla Polski w maju. (PAP)

fdu/ jtt/

d7ou9vu
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d7ou9vu