Trwa ładowanie...
d3kud4a

Yorkville Advisors LCC zainwestuje 3 mln euro w Hyperion i po 7 mln euro w MNI i MIT

16.12. Warszawa (PAP) - Spółki: Hyperion, MNI oraz Mobile Internet Technology podpisały z funduszem inwestycyjnym Yorkville Advisors LCC listy intencyjne, w sprawie inwestycji...

Share
d3kud4a

16.12. Warszawa (PAP) - Spółki: Hyperion, MNI oraz Mobile Internet Technology podpisały z funduszem inwestycyjnym Yorkville Advisors LCC listy intencyjne, w sprawie inwestycji kapitałowej w akcje spółek. Fundusz zainwestuje w akcje Hyperiona kwotę 3 mln euro, a w akcje MNI i MIT po 7 mln euro - poinformowały Hyperion, MNI i MIT w komunikatach.

"Zarząd Hyperion informuje o zawarciu w dniu 16 grudnia 2010 r. listu intencyjnego z amerykańskim funduszem inwestycyjnym Yorkville Advisors LCC, specjalizującym się w inwestycjach w spółki o dużym potencjale wzrostu. Zawarty list intencyjny dotyczy inwestycji kapitałowej w akcje spółki Hyperion na kwotę 3 mln Euro (ok. 12 mln zł)" - napisano w komunikacie Hyperiona.

Podobną umowę z Yorkville Advisors LCC podpisały: MNI i MIT. Zawarte przez te firmy listy intencyjne dotyczą inwestycji kapitałowej w akcje każdej ze spółek na kwotę 7 mln euro (ok. 28 mln zł).

Yorkville Advisors LCC jest funduszem inwestycyjnym realizującym inwestycje na rynkach: europejskim, północnoamerykańskim oraz azjatyckim.

Główny obszar zainteresowania funduszu to: media, wysokie technologie, telekomunikacja, zasoby naturalne, energia, ochrona zdrowia. Poziom inwestycji w jeden projekt inwestycyjny wynosi do 100 mln USD. (PAP)

pam/ asa/

d3kud4a

Podziel się opinią

Share
d3kud4a
d3kud4a