Trwa ładowanie...
d3mgjyx

Za mało pracowników medycznych na Majorce. Boją się, co będzie, gdy licznie zaczną przylatywać turyści

Miało być pięknie: przylecą turyści, ruszą hotele i restauracje, życie wróci do normy. Na Majorkę przylatują pierwsi wczasowicze, władze boją się, że nie zapanują nad sytuacją. Słabym punktem planu przywracania turystyki może się okazać już samo kontrolowanie turystów pod kątem stanu ich zdrowia.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
na Majorke dotarli pierwsi turyści. Lokalni medycy obawiają się, że mogą nie podołać obowiązkom.
na Majorke dotarli pierwsi turyści. Lokalni medycy obawiają się, że mogą nie podołać obowiązkom. (Pixabay)
d3mgjyx

Stowarzyszenie Pracowników Medycznych, które jest odpowiedzialne za prowadzenie kontroli stanu zdrowia pasażerów przylatujących na hiszpańskie lotniska, obawia się, że nie podoła tym obowiązkom, jeśli latem na Majorkę zacznie przyjeżdżać wielu ludzi.

Wykwalifikowanych osób jest zwyczajnie za mało, czytamy w "Rzeczpospolitej", która powołuje się na tekst w "Mallorca Magazin" w elektronicznym wydaniu.

Pierwsi goście przylecieli na Baleary po 21 czerwca, gdy rząd w Madrycie otworzył granice dla wszystkich obcokrajowców.

d3mgjyx

Wprawdzie nie była to duża grupa, bo trochę ponad 2 tysiące osób, ale gdy doliczyć do tego mieszkańców Majorki, którzy w ciepłe dni wylegli na plaże, bulwary i ulice – zrobiło się ciasno.

Samoloty będą sukcesywnie zwiększać częstotliwość lotów. Majorka, jak i zresztą wszystkie popularne kierunki turystyczne, ma bardzo niewiele czasu, by przygotować się na przyjazd ludzi z całej Europy. Dodajmy: ludzi, którzy po wielu tygodniach ograniczeń są bardzo zmęczeni i na wakacjach chcą zapomnieć o wirusie i restrykcjach. W tej sytuacji zapewnienie odpowiedniej liczby osób odpowiedzialnych za kontrolowanie zdrowia przyjeżdżających to podstawowy krok.

Obejrzyj: Bon turystyczny nie na lody i gofry. Wiceminister rozwoju tłumaczy

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3mgjyx

Podziel się opinią

Share

d3mgjyx

d3mgjyx