Trwa ładowanie...
media
07-03-2013 17:05

Za tydzień zacznie nadawać TVP Rozrywka

Za tydzień w piątek ruszy nowy kanał tematyczny telewizji publicznej - TVP Rozrywka. W ramówce pojawią się audycje satyryczne, występy kabaretowe, programy typu talk-show, komedie i wybrane seriale - poinformowała w czwartek TVP.

Share
Za tydzień zacznie nadawać TVP RozrywkaŹródło: Flickr, fot: daniel kruczynski
d191hf9

Jakie programy emituje TVP Rozrywka można sprawdzić na tv.wp.pl

Jak powiedziała PAP rzeczniczka TVP Joanna Stempień-Rogalińska, program TVP Rozrywka będzie dostępny w sieciach kablowych i na platformach satelitarnych. Parametry techniczne są w trakcie ustaleń.

TVP Rozrywka to dziewiąty kanał tematyczny TVP (nie licząc emitowanego w internecie TVP Parlament). Za jego stworzenie i działanie odpowiedzialny będzie zespół TVP2.

d191hf9

"Oferta programowa TVP Rozrywka przewiduje najlepszy rodzimy repertuar rozrywkowy, na który składają się m.in. bogate zasoby TVP, a także aktualna produkcja publicznego nadawcy. To propozycja skierowana do szerokiego odbiorcy, pozbawiona przemocy i sensacji. W ramówce TVP Rozrywka pojawią się audycje satyryczne, występy kabaretowe, programy typu talk-show, spektakle i widowiska telewizyjne, jubileusze gwiazd estrady, koncerty i audycje muzyczne, teleturnieje, konkursy, a także filmy komediowe i wybrane seriale" - informuje telewizja publiczna.

Program TVP Rozrywka będzie emitowany 7 dni w tygodniu, od godziny 6 do 2.

Jesienią tego roku TVP planuje uruchomić kolejny kanał tematyczny - TVP Dokument. Także jesienią ma ruszyć program informacyjny pod nazwą TVP Info; wówczas wyraz "Info" ma zniknąć z nazwy pasma wspólnego programów regionalnych, które dziś funkcjonuje pod taką nazwą.

W trwającym konkursie na ostatnie cztery miejsca na pierwszym multipleksie naziemnej telewizji cyfrowej (MUX-1) TVP ubiega się też o miejsce dla kanału dla dzieci pod nazwą TVP ABC.

Dotychczas uruchomione kanały tematyczne publicznego nadawcy to: TVP Kultura, TVP Sport, TVP Historia, TVP HD, TVP Seriale, TVP Info, TVP Polonia i TV Biełsat.

d191hf9
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d191hf9
d191hf9