Trwa ładowanie...
d1rlmrs

Zakaz handlu w niedziele według Rafalskiej. Tak, ale tylko dwa razy w miesiącu

Minister rodziny i pracy będzie forsowała, aby ostateczna wersja zakazu handlu w niedziele godziła interesy wszystkich stron konfliktu. Zdaniem Elżbiety Rafalskiej dwie niedziele w miesiącu wolne od handlu i dwie handlowe to idealny kompromis.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Elżbieta Rafalska ma ten sam pomysł na kompromis, co wicepremier Mateusz Morawiecki.
Elżbieta Rafalska ma ten sam pomysł na kompromis, co wicepremier Mateusz Morawiecki. (East News)
d1rlmrs

- Druga i trzecia niedziela byłaby pracująca, a pierwsza i czwarta wolna. To byłoby dobre rozwiązanie. Niedziele są dla rodzin i na pewno pracownicy dzięki temu mieliby możliwość większego poświęcenia czasu dla najbliższych - powiedziała minister rodziny, pracy i polityki społecznej w rozmowie z "Super Expressem". Dodała, że ma ma nadzieję, że Sejm zajmie się tą ustawą po wakacjach.

Obywatelski projekt ustawy o zakazie handlu we wszystkie niedziele to pomysł "Solidarności". Propozycja jest kontrowersyjna i budzi wiele wątpliwości pod względem prawnym. Mimo to związek nie chce iść na ustępstwa.

Jednak o tym, że kompromis jest potrzebny, mówi nie tylko Rafalska, ale też inni przedstawiciele rządu. Również wicepremier Mateusz Morawiecki jest za tym, żeby wolne od handlu były dwie niedziele w miesiącu.

d1rlmrs

Sklepy też mają swoje oczekiwania co do warunków pracy w niedziele. I domagają się zmian w prawie:

Nawet wśród związkowców nie ma jednomyślnośći. Przedstawiciele OPZZ stwierdzili ostatnio, odrzucają projekt "Solidarności". Zgadzają się na pracę w niedziele, ale za dużo wyższe stawki. Minimalnie miałoby to być 32,5 zł za godzinę. To 260 zł za dzień pracy.

d1rlmrs

Podziel się opinią

Share
d1rlmrs
d1rlmrs