Trwa ładowanie...
dpbe6y4

Zakaz przemieszczania się. Co czeka nas od środy 25 marca?

Podczas wtorkowej konferencji premiera Mateusza Morawieckiego i szefa resortu zdrowia Łukasza Szumowskiego ogłoszono nowe obostrzenia na drodze walki z epidemią koronawirusa. Wśród nich znajduje się zakaz przemieszczania się poza niezbędnymi sytuacjami. Podpowiadamy, co to oznacza w praktyce.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zakaz przemieszczania się. Co czeka nas od środy 25 marca?
Zakaz przemieszczania się. Co czeka nas od środy 25 marca? (PAP, Fot: Grzegorz Michałowski)
dpbe6y4

Zakaz przemieszczania się. Co czeka nas od środy 25 marca?

Tym samym od środy 25 marca na terenie całego kraju obowiązywać będzie zakaz opuszczania domów. Nowe przepisy będą obowiązywać od środy, 25 marca do 11 kwietnia. Obostrzenia mają zapobiec sytuacji z Hiszpanii czy Włoch, gdzie z powodu zbyt dużej liczby pacjentów zakażonych koronawirusem, lekarze nie mieli możliwości objęcia leczeniem każdego z potrzebujących pacjentów.

- Jestem pewien, że dzięki nowej dyscyplinie sanitarnej za kilka tygodni będziemy mogli wrócić do normalności - podkreślił premier podczas konferencji.

dpbe6y4

Oglądaj: "Tarcza antykryzysowa" rządu nie jest rozwiązaniem. PZPM apeluje o realną pomoc

- Bardzo proszę, zostańmy w domu - zaapelował z kolei szef resortu zdrowia Łukasz Szumowski. Minister Zdrowia dodał jednocześnie, że zakaz przemieszczania się uwzględnia wyjątkowe sytuacje, w których będziemy mogli wyjść z domu. Chodzi m. in. o spacer z psem, wizytę w sklepie czy aptece.

Zakaz przemieszczania się. Co czeka nas od środy 25 marca?

Zakaz przemieszczania się obejmie także środki komunikacji miejskiej, jedynie do drugie miejsce będzie mogło być zajęte. Minister zdrowia zaapelował do władz miast o zastosowanie tych zaleceń w transporcie miejskim. "Nie doprowadzajmy do takiej sytuacji, gdy przebywanie w jednym autobusie może doprowadzić do zarażenia" - powiedział Szumowski.

Czytaj też: Morawiecki: Zaostrzenie regulacji dotyczących zgromadzeń do 11 kwietnia

Dopuszczalne będzie przebywanie kilku osób w pomieszczeniu tylko tam, gdzie jest to absolutnie konieczne. Premier Morawiecki zaapelował o wdrażanie pracy zdalnej.

dpbe6y4

Podziel się opinią

Share

dpbe6y4

dpbe6y4