Trwa ładowanie...

Zakaz przemieszczania się. Co czeka nas od środy 25 marca?

Podczas wtorkowej konferencji premiera Mateusza Morawieckiego i szefa resortu zdrowia Łukasza Szumowskiego ogłoszono nowe obostrzenia na drodze walki z epidemią koronawirusa. Wśród nich znajduje się zakaz przemieszczania się poza niezbędnymi sytuacjami. Podpowiadamy, co to oznacza w praktyce.

Zakaz przemieszczania się. Co czeka nas od środy 25 marca?Źródło: PAP, fot: Grzegorz Michałowski
d4jildw
d4jildw

Zakaz przemieszczania się. Co czeka nas od środy 25 marca?

Tym samym od środy 25 marca na terenie całego kraju obowiązywać będzie zakaz opuszczania domów. Nowe przepisy będą obowiązywać od środy, 25 marca do 11 kwietnia. Obostrzenia mają zapobiec sytuacji z Hiszpanii czy Włoch, gdzie z powodu zbyt dużej liczby pacjentów zakażonych koronawirusem, lekarze nie mieli możliwości objęcia leczeniem każdego z potrzebujących pacjentów.

- Jestem pewien, że dzięki nowej dyscyplinie sanitarnej za kilka tygodni będziemy mogli wrócić do normalności - podkreślił premier podczas konferencji.

Oglądaj: "Tarcza antykryzysowa" rządu nie jest rozwiązaniem. PZPM apeluje o realną pomoc

- Bardzo proszę, zostańmy w domu - zaapelował z kolei szef resortu zdrowia Łukasz Szumowski. Minister Zdrowia dodał jednocześnie, że zakaz przemieszczania się uwzględnia wyjątkowe sytuacje, w których będziemy mogli wyjść z domu. Chodzi m. in. o spacer z psem, wizytę w sklepie czy aptece.

d4jildw

Zakaz przemieszczania się. Co czeka nas od środy 25 marca?

Zakaz przemieszczania się obejmie także środki komunikacji miejskiej, jedynie do drugie miejsce będzie mogło być zajęte. Minister zdrowia zaapelował do władz miast o zastosowanie tych zaleceń w transporcie miejskim. "Nie doprowadzajmy do takiej sytuacji, gdy przebywanie w jednym autobusie może doprowadzić do zarażenia" - powiedział Szumowski.

Dopuszczalne będzie przebywanie kilku osób w pomieszczeniu tylko tam, gdzie jest to absolutnie konieczne. Premier Morawiecki zaapelował o wdrażanie pracy zdalnej.

d4jildw
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4jildw