Trwa ładowanie...
d9x49s6

Zakaz sprzedaży alkoholu przy kościele. Sąd unieważnił uchwałę rady miejskiej

W Olsztynie będzie można sprzedawać alkohol w odległości mniejszej niż 50 metrów od kościołów. To wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego, który jest już prawomocny. Miejską uchwałę zaskarżył jeden z restauratorów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie

Treści redakcyjne są całkowicie niezależne.Wspierasz nasz rozwój, kupując produkty z linków lub boksów zamieszczonych w tekście.

Alkohol przy kościele? Jeszcze niedawno w Olsztynie było to zabronione. Teraz sąd wziął stronę jednego z restauratorów i zakaz znika
Alkohol przy kościele? Jeszcze niedawno w Olsztynie było to zabronione. Teraz sąd wziął stronę jednego z restauratorów i zakaz znika (East News, Fot: ANDRZEJ BANAS / POLSKA PRESS)
d9x49s6

Jak informuje Polska Agencja Prasowa, WSA w Olsztynie unieważnił jeden z punktów uchwały, którą rada miejska przyjęła latem ubiegłego roku.

Zakładał on, że zakazane jest sprzedawanie alkoholu w odległości mniejszej niż 50 metrów od budynków kultu religijnego. Teraz ten zakaz przestaje więc obowiązywać.

Zobacz: Papierosy i alkohol. Będą dalsze ograniczenia dla konsumentów

Przepis zaskarżył jeden z restauratorów, posiadający lokal na Starym Mieście. Mieścił się on tuż obok kościoła ewangelicko-augsburskiego, więc sprzedawanie alkoholu na mocy czerwcowej uchwały byłoby tam niedozwolone. A pub bez alkoholu raczej długo by nie funkcjonował. Sprawę zresztą opisywaliśmy na naszych łamach kilka miesięcy temu.

d9x49s6

Stąd pomysł na zaskarżenie przepisów. Wyrok w tej sprawie zapadł już pod koniec ubiegłego roku, ale dopiero teraz się uprawomocnił. Sąd uznał bowiem, że gmina Olsztyn naruszyła procedury i nie uzasadniła takiej decyzji.

Czytaj: Zakaz nocnej sprzedaży alkoholu w Krakowie. Ograniczenia obejmą Stare Miasto i Kazimierz

- Z punktu widzenia profilaktyki jest dla mnie rzeczą niezrozumiałą, dlaczego nie mielibyśmy chronić tak ważnych miejsc, jakimi są obiekty kultu religijnego. Nie trzeba chyba tego specjalnie uzasadniać, bo są to przecież miejsca wymagające spokoju i szacunku - powiedział PAP dyrektor Miejskiego Zespołu Profilaktyki i Terapii Uzależnień Błażej Gawroński.

d9x49s6

Jak dodał, wspomniany pub jest jedynym miejscem, które oferuje w Olsztynie alkohol tak blisko obiektów sakralnych. Więcej takich przypadków nie ma.

Puławy zakazują nocnej sprzedaży alkoholu. Wkrótce prohibicję wprowadzą kolejne miasta

W uchwale niezmienone pozostały zapisy dotyczące ograniczenia sprzedaży w pobliżu szkół, burs, internatów i ośrodków terapii uzależnień.

d9x49s6

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

icon info

Treści redakcyjne są całkowicie niezależne.Wspierasz nasz rozwój, kupując produkty z linków lub boksów zamieszczonych w tekście.

d9x49s6

Podziel się opinią

Share
d9x49s6
d9x49s6