Trwa ładowanie...

Zakaz nocnej sprzedaży alkoholu w Krakowie. Ograniczenia obejmą Stare Miasto i Kazimierz

Od 22 do 6 nie będzie można kupić alkoholu w najbardziej obleganych przez turystów dzielnicach Krakowa: na Starym Mieście i na Kazimierzu. Taką decyzję podjęli w czwartek radni. Zakaz nie będzie dotyczył lokali gastronomicznych.

Share

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Zakaz nocnej sprzedaży alkoholu w Krakowie. Ograniczenia obejmą Stare Miasto i KazimierzŹródło: WP.PL, fot: Jacek Bereźnicki
dk5dv9z

Jak pisze "Gazeta Krakowska", zakaz nocnej sprzedaży alkoholu obejmie łącznie 229 sklepów spożywczych, w tym 60 całodobowych.

Przyjęte w czwartek przepisy wejdą w życie 1 stycznia 2019 roku, a egzekwowaniem zakazu będzie zajmować się Straż Miejska.

Wideo: Jak alkohol wpływa na mięśnie?

Za wprowadzeniem zakazu gorąco opowiadali się mieszkańcy obu dzielnic, którzy od lat narzekają na zachowanie pijanych turystów.

dk5dv9z

Czwartkowe głosowanie stanowi istotny zwrot w kwestii zakazu sprzedaży alkoholu w Krakowie. Na początku lipca przeciw nocnej prohibicji opowiedziała się większość radnych.

Przeciw ograniczeniu nocnej sprzedaży alkoholu - z kilkoma wyjątkami - zagłosowali radni z Platformy Obywatelskiej oraz wspierający prezydenta Majchrowskiego radni z klubu Przyjazny Kraków.

Za uchwałą zagłosowali radni Prawa i Sprawiedliwości, ale także tutaj znalazło się kilka osób, które zagłosowały odwrotnie.

Zabrakło jednak tylko jednego głosu. Przeciw uchwale wprowadzającej zakaz nocnej sprzedaży alkoholu zagłosowało 21 radnych, a tylko 20 było za.

dk5dv9z

Uchwała zakładała wprowadzenie zakazu sprzedaży alkoholu - z reguły od 22 do 6 rano - w 13 z 18 dzielnic Krakowa, czyli tam, gdzie za zakazem wcześniej opowiedziały się rady dzielnic.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

dk5dv9z
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dk5dv9z
dk5dv9z