Trwa ładowanie...
d3vrvma

Zakończył się spór zbiorowy w Enei, ustalono podwyżkę płac i jednorazową premię (opis)

...

Share
d3vrvma

15.04. Warszawa (PAP) - Zakończył się spór zbiorowy w spółkach: EneaEnea (Zobacz notowania spółki »), Enea Centrum i Enea Operator dotyczący wynagrodzeń w 2014 roku - podała EneaEnea w komunikacie.

"Uzgodniono podwyższenie płac zasadniczych o 75 zł począwszy od 1 stycznia 2014 r. Ustalono również wypłatę jednorazowej nagrody w wysokości 650 zł dla wszystkich pracowników zatrudnionych na dzień 1 kwietnia 2014 r. i będących nadal w zatrudnieniu (wypłata nagrody jednorazowej nastąpi przed Świętami Wielkanocnymi). W Operatorze uzgodniono też wysokość nagrody na Dzień Energetyka wynikającej z Zakładowego Układu Zbiorowego Pracy" - podali na swojej stronie związkowcy z jednego z oddziałów NSZZ Solidarność EneaEnea.

Spór zbiorowy na tle płacowym trwał w EneiEnei od marca.

"Porozumienia zawarto w drodze prowadzonych rokowań. Stronom udało się wypracować rozwiązania, które godzą oczekiwania pracowników oraz możliwości finansowe pracodawców. Porozumienia podpisały wszystkie organizacje związkowe" - powiedział PAP Sławomir Krenczyk, rzecznik prasowy EneiEnei. (PAP)

pel/ osz/

d3vrvma

Podziel się opinią

Share
d3vrvma
d3vrvma