Trwa ładowanie...

Zakonnice zebrały w sieci pieniądze na remont klasztoru

Zakonnice zebrały w sieci na remont klasztoru. Jak pisze "Puls Biznesu", benedyktynkom reguła nie pozwala pracować za murami. Co innego w celi przy komputerze.

Zakonnice zebrały w sieci pieniądze na remont klasztoruŹródło: Eastnews, fot: Beata Zawrzel/REPORTER
d6xtirq
d6xtirq

Zakonnice zebrały w sieci pieniądze na remont klasztoru. Jak pisze "Puls Biznesu", benedyktynkom reguła nie pozwala pracować za murami. Co innego w celi przy komputerze.

W dzienniku czytamy, że klasztor w Jarosławiu powstał w XVII wieku i z tego czasu pochodzi większość zabudowań. W 1782 roku siostry zostały wyrzucone z kompleksu i wróciły tam dopiero na początku lat '90 XX wieku. Skala zniszczeń była porażająca. Benedyktynki nie miały jednak pieniędzy na remont, a w 2011 roku, gdy pojawiła się możliwość uzyskania dotacji na remont, brakowało im wkładu własnego. W czasie modlitwy wpadły na pomysł założenia strony internetowej zrob1malykrok.pl.

Dzięki temu, jak pisze "Puls Biznesu", udało im się uzyskać wkład własny oraz przeprowadzić już 5 etapów inwestycji: odnowiono klasztor, osuszono stare mury oraz zaadaptowano budynek noclegowy dla 70 gości.

Teraz w planach zakonnice mają utworzenie przedszkola. Jak piszą na swojej stronie: "Zachęcone przez Ojca Świętego Franciszka do konkretnych dzieł miłosierdzia, pragniemy zbudować Mikołajkowe Przedszkole im. św. Jana Pawła II". Na ten cel potrzeba 5 milionów złotych. Siostry są jednak przekonane, że się uda. W ciągu 5 lat zdobyły odpowiednie doświadczenie, wiedzą, że założenie strony internetowej to nie wszystko, należy ją też cały czas promować, między innymi na portalach społecznościowych.

d6xtirq
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d6xtirq