Trwa ładowanie...

Zalando testuje nową usługę kurierską

Nie ma cię w domu? Kurier namierzy cię za pomocą specjalnej aplikacji. Sklep odzieżowy testuje nową formę dostaw paczek opartą na geolokalizacji.
Share
Dostawa przesyłek kurierskich
Dostawa przesyłek kurierskichŹródło: Shutterstock.com
d76j88x

W tym celu nawiązał współpracę z belgijskim startupem Parcify - podaje portal businessinsider.com.pl. Nowa usługa jest testowana w trzech miastach Europy - w Brukseli, Gandawie i Antwerpii. Klienci wybierają kiedy i gdzie chcą, aby paczka do nich dotarła. Nie muszą czekać w domu na kuriera. Dzięki usługom geolokalizacji w smartfonie klienta, kurier wie, gdzie ten aktualnie się znajduje. Na etapie testów usługa jest bezpłatna.

Klienci pobierają aplikację Parcify i podczas składania zamówienia na Zalando nie wpisują własnego adresu, ale tzw. "adres Parcify", czyli ten, gdzie będą się znajdowali. Mogą go zmieniać, w zależności od potrzeb. Mogą zaplanować dostawy siedem dni w tygodniu od godziny 7.00 do północy.

Zalando sprzedaje odzież, obuwie i akcesoria dla kobiet, mężczyzn oraz dzieci z darmową dostawą i zwrotem. Asortyment dostarczają do 15 krajów europejskich, w tym Polski. Sieć logistyczna obejmuje trzy centra logistyczne.

oprac. Anna Frankowska

d76j88x

Podziel się opinią

Share
d76j88x
d76j88x