Trwa ładowanie...

Zamiast leczyć, poszli na pielgrzymkę

Lekarze, pielęgniarki oraz dyrektorzy szpitali i innych placówek
medycznych przybyli na Jasną Górę w dorocznej pielgrzymce służby zdrowia.

Share
Zamiast leczyć, poszli na pielgrzymkę
d23iyfa

"Tak jak toczy się dzisiaj bitwa o prawdę, tak toczy się dzisiaj walka o życie człowieka. Najczęściej bywa tak, że ci, którzy zabijają prawdę, niszczą także życie człowieka" - wskazał biskup świdnicki, przypominając, że działanie na rzecz życia to najważniejsza część misji pracowników ochrony zdrowia.

Biskup nawiązał do nauczania Jana Pawła II, który podkreślał, że Kościół jest powołany do dawania świadectwa w społeczeństwie, broniąc życia od chwili poczęcia do naturalnej śmierci.

"Musimy stanowczo głosić, że życie to dar Boży, którego ochrona jest zadaniem nas wszystkich. Ten obowiązek spoczywa nade wszystko na pracownikach służby zdrowia, jako że ich szczególną misją jest służba życiu we wszystkich jego fazach, zwłaszcza w momentach słabości i choroby" - mówił za papieżem bp Dec.

d23iyfa

Apelował, by "świat lekarski pełnił swoją samarytańską posługę w duchu Ewangelii, w duchu bożego prawa zawartego w dekalogu i zapisanego także w naszym ludzkim sumieniu".

"Módlmy się też o to, by ci, którzy są odpowiedzialni za organizację służby zdrowia w naszym kraju, liczyli się z godnością ludzi chorych, ale także by ułatwiali posługę medyczną lekarzom i pielęgniarkom, by ci posługujący też cieszyli się stosowną, zasłużoną zapłatą" - podkreślił biskup.
Podczas pielgrzymki jej uczestnicy zawierzyli swoje środowisko opiece Matki Bożej.

d23iyfa

Podziel się opinią

Share
d23iyfa
d23iyfa