Trwa ładowanie...
d3sja3i

Zamkną Zakopiankę na 10 dni z powodu budowy wiaduktu. Objazd przez Mszanę Dolną

Od 16 do 25 kwietnia zamknięty będzie jeden z odcinków Zakopianki. Wszystko przez budowany w Lubniu wiadukt, który jest częścią nowej trasy S7. Kierowcy będą musieli skorzystać z objazdu przez Mszanę Dolną.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie

Treści redakcyjne są całkowicie niezależne.Wspierasz nasz rozwój, kupując produkty z linków lub boksów zamieszczonych w tekście.

Budowa wiaduktu w Lubniu. Stan na 26 marca 2018 r.
Budowa wiaduktu w Lubniu. Stan na 26 marca 2018 r. (GDDKiA)
d3sja3i

O utrudnieniach dla kierowców poinformowała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

"Zamknięcie drogi niezbędne dla wykonania prac przy budowie S7 na odcinku Lubień - Naprawa. Ruch skierowany zostanie na objazd DW 968 na Mszanę Dolną następnie DK 28 na Skomielną Białą" - czytamy na stronie GDDKiA.

Wideo: na drogi ekspresowe poczekamy dekadę? Brakuje ponad 3600 km

Jak informuje GDDKiA, zamknięcie przejazdu Zakopianką w Lubniu nastąpi między 8:30 a 9 rano. Najpierw musi zostać odebrana tymczasowa organizacja ruchu.

d3sja3i

Zamknięcie tak ważnej drogi aż na 10 dni wynika z poważnego zakresu prac budowlanych, jakie są konieczne w związku z powstającym w tym miejscu wiaduktem.

Na odcinku 130 m trzeba usunąć całą nawierzchnię i podbudowę drogi, obniżyć ją w stosunku do obecnej o 80 cm i położyć nawierzchnię - wyjaśnia GDDKiA.

Obniżenie drogi pozwoli na uzyskanie takiej wysokości pomiędzy powierzchnią terenu i rusztowaniem tzw. bramą, która umożliwi przejazd DK 7 wszystkim pojazdom, w czasie budowy wiaduktu nad jezdnią. Odległość pomiędzy jezdnią a rusztowaniem budowanego wiaduktu będzie wynosiła 4,5 m - informuje GDDKiA.

icon info

Treści redakcyjne są całkowicie niezależne.Wspierasz nasz rozwój, kupując produkty z linków lub boksów zamieszczonych w tekście.

d3sja3i

Podziel się opinią

Share
d3sja3i
d3sja3i