Trwa ładowanie...

Zamknięto część pasa startowego na lotnisku w Modlinie

Pas startowy na lotnisku w Modlinie skrócony do 1500 metrów. Wojewódzki Inspektorat Nadzoru Budowlanego zamknął część betonowej nawierzchni pasa startowego. Informację potwierdziła rzeczniczka portu w Modlinie Magdalena Bojarska.

Zamknięto część pasa startowego na lotnisku w ModlinieŹródło: WP.PL/ Paweł Klaman
dvfb1y6

Edyta MIkołajczyk z portu lotniczego w Modlinie mówi, że do 15.30 loty odbywały się normalnie. Po tej godzinie wszystkie rejsy przekierowano do Łodzi. To skutek decyzji inspektora budowlanego, który zawiesił pozwolenie na korzystanie z fragmentu pasa startowego. Przyczyną są uszkodzenia pasa.

Firma, która budowała drogę startową, została zobowiązana do usunięcia uszkodzeń w ramach gwarancji. Będzie też musiała pokryć ewentualne straty poniesione przez port lotniczy. Teraz z lotniska w Modlinie będą mogły korzystać mniejsze samoloty, którym wystarcza droga startu i lądowania o długości półtora kilometra. Cały pas ma długość dwóch i pół kilometra. Teraz z mazowieckiego portu nie będą mogły korzystać między innymi airbusy A320 i boeingi B737.

Nie wiadomo jak długo potrwają utrudnienia. Port lotniczy w Modlinie nie oszacował jeszcze strat, jakie wynikają ze skrócenia drogi startowej.

dvfb1y6
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dvfb1y6