Trwa ładowanie...
d4i22fs

Zapisy na akcje Asseco P. s. K skierowane do akcjonariuszy Asseco CE od 12 XI do 30 XI

12.11. Warszawa (PAP) - Przyjmowanie zapisów na akcje Asseco Poland serii K, które są skierowane do akcjonariuszy Asseco Central Europe, potrwa od 12 listopada do 30 listopada....

d4i22fs
d4i22fs

12.11. Warszawa (PAP) - Przyjmowanie zapisów na akcje Asseco Poland serii K, które są skierowane do akcjonariuszy Asseco Central Europe, potrwa od 12 listopada do 30 listopada. Pierwsze notowanie akcji s. K na GPW odbędzie się pod koniec grudnia 2012 r. lub początku stycznia 2013 r. - poinformowało Asseco Poland w prospekcie emisyjnym.

Asseco oferuje 6.095.238 akcji serii K, w zamian za wkłady niepieniężne w postaci akcji Asseco CE. Parytet wymiany akcji został ustalony na 2,1 akcji Asseco Central Europe za 1 akcję Asseco Poland. W wyniku oferty Asseco Poland chce zwiększyć udział w Asseco Central Europe do nie mniej niż 80 proc. akcji.

W przypadku powodzenia oferty i realizacji planowanego nabycia nie mniej niż 80 proc. akcji Asseco Central Europe zamiarem Asseco Poland będzie zniesienie dematerializacji i wycofanie akcji Asseco CE z obrotu giełdowego.

"Planowane działania stanowią realizację, zgłaszanych wielokrotnie przez akcjonariuszy spółki, oczekiwań dotyczących uproszczenia struktury grupy Asseco. Zaproponowana przez zarząd emisja akcji serii K przeznaczonych do objęcia w zamian za aport umożliwia wypełnienie tego celu bez konieczności angażowania znacznych środków pieniężnych przez spółkę" - napisano w prospekcie.

Poniżej harmonogram oferty akcji s. K:

12 - 30 listopada - przyjmowanie zapisów na akcje oferowane;

do 3 grudnia - przydział akcji oferowanych;

Ok. 15 grudnia 2012 r. - rejestracja przez sąd rejestrowy podwyższenia kapitału zakładowego w drodze emisji akcji oferowanych;

Koniec XII 2012 r. lub początek I 2013 r. - pierwszy dzień notowania akcji na GPW.(PAP)

gsu/ jtt/

d4i22fs
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4i22fs