Trwa ładowanie...
d38yoxi

Zapisy na akcje Eurocash 15-23 listopada - prospekt

11.10. Warszawa (PAP) - Eurocash zakłada, że zapisy na akcje oferowane spółki w związku z planami przejęcia Emperii będą przyjmowane w dniach 15-23 listopada - podał Eurocash w...

d38yoxi
d38yoxi

11.10. Warszawa (PAP) - Eurocash zakłada, że zapisy na akcje oferowane spółki w związku z planami przejęcia Emperii będą przyjmowane w dniach 15-23 listopada - podał Eurocash w prospekcie emisyjnym.

Oferta publiczna Eurocash obejmuje 51.096.800 akcji serii K. Mają one zostać zaoferowane akcjonariuszom Emperii Holding w zamian za walory tej spółki.

Parytet wymiany, tj. liczba akcji serii K obejmowanych w zamian za jedną akcję spółki Emperia Holding SA, został ustalony na 3,76. Oznacza to, że jedna akcja Emperii będzie stanowiła wkład niepieniężny na 3,76 akcji serii K.

Eurocash zakłada, że do 9 listopada uzyska zgodę na dokonanie koncentracji. Do 15 listopada spółka planuje ustalić i podać cenę emisyjną, a w dniach 15-23 listopada przewidywane jest przyjmowanie zapisów na akcje spółki.

Przydział akcji oferowanych planowany jest na 3 grudnia. Spółka zakłada, że prawa do akcji będą notowane na GPW od około 13 grudnia.

Eurocash chce osiągnąć minimum 50 proc. udziału w akcjonariacie Emperii.

Oferującym jest UniCredit CAIB.(PAP)

pel/ ana/

d38yoxi
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d38yoxi