Trwa ładowanie...
d3txo8v

Zarząd Graboplast może rekomendować odstąpienie od transakcji z Lenteksem

28.01. Warszawa (PAP) - Zarząd spółki Graboplast Padlógyártó rozważa rekomendowanie swoim akcjonariuszom nie finalizowania sprzedaży udziałów tej spółki Lenteksowi - poinformował...

Share
d3txo8v

28.01. Warszawa (PAP) - Zarząd spółki Graboplast Padlógyártó rozważa rekomendowanie swoim akcjonariuszom nie finalizowania sprzedaży udziałów tej spółki Lenteksowi - poinformował Graboplast w komunikacie.

Jako przyczynę swojej ewentualnej rekomendacji Graboplast podaje fakt, że Lentex nabył od Skarbu Państwa 85 proc. udziałów w spółce Gramat i planuje tam znaczne inwestycje co, w opinii Graboplastu, nie jest zgodne z jego interesem.

Pod koniec listopada 2010 roku Lentex zawarł przedwstępną umowę kupna 100 proc. udziałów w węgierskiej spółce Graboplast Padlógyártó. Lentex ma otrzymać 80 proc. udziałów w zamian za 6,4 mln akcji nowej emisji, które mają zostać objęte przez sprzedających za cenę emisyjną w wysokości 25 zł za papier, a za pozostałe 20 proc. udziałów spółka ma zapłacić 40 mln zł. Gotówkę planuje pozyskać z oferty 1,6 mln akcji nowej emisji skierowanej do wybranych inwestorów kwalifikowanych z Polski. (PAP)

jru/ pam/

d3txo8v

Podziel się opinią

Share
d3txo8v
d3txo8v