Trwa ładowanie...
d19hsoz
09-03-2016 12:03

Zarząd Mostostalu Zabrze rozważy wyższą dywidendę za 2015 r.

Warszawa, 09.03.2016 (ISBnews) - Zarząd Mostostalu Zabrze rozważy rekomendację wypłaty dywidendy za 2015 r. na poziomie ubiegłorocznym lub wyższym, poinformował wiceprezes Dariusz Pietyszuk.

d19hsoz
d19hsoz

"Będziemy się skłaniać do rekomendowania dywidendy. Nie mamy na tę chwilę jej wysokości - rozważamy, czy na poziomie tamtego roku czy ewentualnie trochę wyższym" - powiedział Pietyszuk podczas konferencji prasowej.

Podkreślił, że sytuacja firmy jest bardzo dobra i jest "bardzo mocna, jeśli chodzi o cash". Ponadto spółka sprzedała niedawno nieruchomości niezwiązane z działalnością operacyjną i spodziewa się dalszych tego rodzaju transakcji w kolejnych tygodniach i miesiącach.

"Spodziewamy się wpływów z upadłości Altusa - w ciągu dwóch tygodni ok. 16 mln zł powinno znacząco wzmocnić środki obrotowe" - powiedział także Pietyszuk.

W II połowie roku spółka oczekuje też finalizacji sprzedaży pięciu nieruchomości na rzecz Pinnacle. Umowa z października 2014 r. zakładała wartość transakcji na 61,03 mln zł.

d19hsoz

W ubiegłym roku akcjonariusze Mostostalu Zabrze zdecydowali o przeznaczeniu 7,46 mln zł z zysku za 2014 r. na dywidendę, co oznaczało wypłatę 0,05 zł na akcję.

Mostostal Zabrze realizuje inwestycje budowlane dla przemysłu petrochemicznego i chemicznego, hutniczego, motoryzacyjnego, energetyki, budownictwa związanego z ochroną środowiska, obiektami użyteczności publicznej oraz infrastrukturą komunikacyjną. Produkuje i zajmuje się montażem konstrukcji stalowych oraz wykonuje specjalistyczne prace montażowe w sektorze energetycznym.

(ISBnews)

d19hsoz
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d19hsoz