Trwa ładowanie...

Zasiłek opiekuńczy po 28 czerwca. Co powinieneś wiedzieć?

Czy zasiłek opiekuńczy będzie wypłacany po 28 czerwca? Minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg podkreśla, że istnieje taka ewentualność. Podpowiadamy, w jakim kształcie świadczenie może zostać wydłużone.

Share
Zasiłek opiekuńczy po 28 czerwca. Co powinieneś wiedzieć?
Źródło: Flickr
d42kk7i

Zasiłek opiekuńczy po 28 czerwca. Co powinieneś wiedzieć?

Zdaniem Maląg zasiłek opiekuńczy może zostać przedłużony, ale pod pewnymi warunkami. Jak w czasie debaty w Centralnym Domu Technologii, w pierwszej kolejności warto też rozważyć jak będą funkcjonowały dyżury w żłobkach, przedszkolach, co pozwoli na wyciągnięcie odpowiednich wniosków.

Czytaj także: <a href="https://www.money.pl/gospodarka/netto-przejmuje-tesco-polska-6522724721813121a.html" target="_blank">Netto przejmuje Tesco Polska</a>

Sam zasiłek opiekuńczy przewidziany był z założenia na czas zamknięcia szkół, przedszkoli i żłobków. Przepisy te regulowała ustawa z 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych.

Zasiłek opiekuńczy po 28 czerwca. Co powinieneś wiedzieć?

Przypomnijmy, że zasiłek opiekuńczy miał pierwotnie wypłacany do momentu całkowitego "odmrożenia" żłobków i przedszkoli, które od 6 maja mogły zostać stopniowo otwierane przez samorządy. Jednak nie wszystkie zostały dotychczas otwarte, a z możliwości posyłania dzieci do przedszkoli korzystało (według danych Ministerstwa Edukacji Narodowej z początku czerwca) około 10 proc. rodziców.

Czytaj też: <a href="https://www.money.pl/gospodarka/oplata-za-wywoz-smieci-prosty-sposob-na-obnizke-6522698831496833a.html" target="_blank">Opłata za wywóz śmieci. Prosty sposób na obniżkę</a>

Sami rodzice i opiekunowie, którzy nie decydują się na posłanie dziecka do żłobka, przedszkola mają prawo pobierać dodatkowy zasiłek opiekuńczego. Termin jego wypłaty był kilkukrotnie przedłużany, ostatnio do 28 czerwca.

d42kk7i

Podziel się opinią

Share
d42kk7i
d42kk7i