Trwa ładowanie...

Zbliża się ostateczny termin dla płatników składek ZUS

Tylko do 1 stycznia 2024 r. płatnicy składek mogą przekazywać korekty dokumentów rozliczeniowych — przypomina rzecznik ZUS. . Zakład apeluje do płatników, aby jak najszybciej zweryfikowali swoje dokumenty.

ZUS przypomina o możliwości dokonania korekty dokumentów rozliczeniowych z lat 1999-2021ZUS przypomina o możliwości dokonania korekty dokumentów rozliczeniowych z lat 1999-2021Źródło: Adobe Stock
d24s2mi
d24s2mi
Tylko do 1 stycznia 2024 r. płatnicy składek mogą przekazywać korekty dokumentów rozliczeniowych za okres od stycznia 1999 r. do grudnia 2021 r. - poinformował PAP rzecznik Zakładu Ubezpieczeń Społecznych Paweł Żebrowski.

Dokumenty za okres od stycznia 2022 r. można korygować w ciągu 5 lat od terminu płatności składek za dany miesiąc kalendarzowy.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Program wart setki miliardów. Co opozycja obiecała Polakom?

Paweł Żebrowski podkreśla, że po upływie tych terminów korekty będą możliwe tylko z urzędu przez ZUS i jedynie na koncie ubezpieczonego. Co ważne, jeśli to ZUS dokona korekty, to nie wpłynie to na rozliczenia z płatnikiem składek.

d24s2mi

Zakład zachęca wszystkich płatników składek do weryfikacji dokumentów rozliczeniowych za okresy od stycznia 1999 do grudnia 2021 roku. Należy to zrobić jak najszybciej, aby ewentualne poprawki można było przekazać najpóźniej do 1 stycznia 2024 r.

Rzecznik dodaje, że ZUS regularnie przypomina o możliwości korekty i nieprzekraczalnych terminach za pośrednictwem Platformy Usług Elektronicznych (PUE) ZUS oraz na profilach płatników składek.

Płatnicy składek, którzy potrzebują wsparcia przy weryfikacji dokumentów, mogą skorzystać z pomocy ZUS. Kontakt telefoniczny jest możliwy przez Centrum Obsługi Telefonicznej (COT) pod numerem tel. 22 560-16-00. Pomoc dostępna jest również podczas e-wizyt w ZUS oraz w placówkach ZUS.

d24s2mi

Dodatkowo, osoby składające dokumenty za pomocą programów "Płatnik" lub "e-Płatnik" mają dodatkową opcję – mogą zwrócić się z wnioskiem o udostępnienie plików KEDU z danymi za okresy wcześniejsze niż te, które posiadają w swojej bazie danych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d24s2mi
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d24s2mi