Trwa ładowanie...
d1ldjr4
08-11-2016 15:33

ZCh Police obejmą nowe akcje PDH Polska za łącznie 63 mln zł

Warszawa, 08.11.2016 (ISBnews) - Grupa Azoty Zakłady Chemiczne Police (ZCh Police) obejmą akcje nowej emisji spółki PDH Polska o łącznej wartości 63 mln zł, podała spółka.

Share
d1ldjr4

"Na mocy podjętej w dniu 8 listopada 2016 roku uchwały zarządu, postanawia się nabyć 6 300 000 sztuk akcji imiennych nowej emisji serii B spółki PDH Polska S.A. o wartości nominalnej i emisyjnej 10 zł każda, o łącznej wartości 63 000 000,00 zł, które zostaną opłacone środkami pieniężnymi do dnia 10 grudnia 2016 roku" - czytamy w komunikacie.

Zarząd uchylił wcześniejszą uchwałę, która zakładała objęcie akcji PDH Polska za łącznie 120 mln zł.

PDH Polska realizuje w Policach projekt inwestycyjny obejmujący budowę instalacji odwodorniania propanu w celu produkcji propylenu w skali ponad 400 tys. ton/rok. Szacunkowa wartość inwestycji to 700 mln zł.

Na początku października ZCh Police podpisały z Grupą Azoty - jednostką dominującą - list intencyjny w sprawie zaangażowania kapitałowego Grupy Azoty w projekt PDH. Grupa Azoty zadeklarowała wówczas, że zainteresowana jest bezpośrednim zaangażowaniem w PDH Polska zarówno w formie zapewnienia tej spółce wkładu finansowego na kapitał własny, jak i poprzez wsparcie PDH Polska w pozyskaniu kapitału dłużnego, kapitału obrotowego i innych form finansowania.

Grupa Azoty zajmuje drugą pozycję w UE w produkcji nawozów azotowych i wieloskładnikowych, a takie produkty jak melamina, kaprolaktam, poliamid, alkohole OXO czy biel tytanowa mają również silną pozycję w sektorze chemicznym znajdując swoje zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu.

(ISBnews)

d1ldjr4
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1ldjr4
d1ldjr4