Trwa ładowanie...
d4h3fxv

ZCh Police zrealizują instalację do produkcji propylenu o wartości 1,68 mld zł

Warszawa, 27.03.2015 (ISBnews) - Rada nadzorcza Grupy Azoty Zakładów Chemicznych Police zgodziła się na nabycie składników aktywów trwałych w ramach inwestycji "Instalacja do produkcji propylenu metodą PDH z infrastrukturą", podała spółka. Budżet inwestycji wynosi 1,675 mld zł.

Share
d4h3fxv

"Powyższe zadanie inwestycyjne zostało ujęte w Planie Działalności Inwestycyjnej Grupy Azoty Zakłady Chemiczne Police na rok 2015 oraz przyjęte przez Grupę Azoty w dokumencie pod nazwą 'Strategia Grupa Azoty 2014-2020 Operacjonalizacja'" - czytamy w komunikacie.

Jak podano, otwarcie zadania inwestycyjnego jest działaniem zmierzającym do zwiększenia bezpieczeństwa zaopatrzenia w propylen jako kluczowy surowiec do produkcji alkoholi oxo, który umożliwi również otwarcie nowych kierunków rozwoju dzięki szerokim możliwościom przerobu propylenu.

Grupa Azoty zajmuje drugą pozycję w UE w produkcji nawozów azotowych i wieloskładnikowych, a takie produkty jak melamina, kaprolaktam, poliamid, alkohole OXO czy biel tytanowa mają również silną pozycję w sektorze chemicznym znajdując swoje zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu.

(ISBnews)

d4h3fxv

Podziel się opinią

Share
d4h3fxv
d4h3fxv