Trwa ładowanie...
d44c18m

Zdecydowana poprawa rentowności grupy strategicznym celem Sygnity - p.o. prezesa

16.08. Warszawa (PAP) - Janusz R. Guy, p.o. prezesa Sygnity, chce zbudować strategię dla spółki, która zagwarantuje zwiększenie efektywności operacyjnej i zdecydowaną poprawę jej...

d44c18m
d44c18m

16.08. Warszawa (PAP) - Janusz R. Guy, p.o. prezesa Sygnity, chce zbudować strategię dla spółki, która zagwarantuje zwiększenie efektywności operacyjnej i zdecydowaną poprawę jej rentowności. Docelowo, Sygnity ma notować rentowność zbliżoną do europejskich spółek z branży IT - wynika z listu do akcjonariuszy Sygnity.

"Głównym celem krótko- i średnioterminowym, który postawiłem sobie decydując się na objęcie p.o. prezesa zarządu Sygnity jest zbudowanie strategii, która zagwarantuje zwiększenie efektywności operacyjnej firmy i zdecydowaną poprawę rentowności. Pozwoli to w krótkim czasie na wprowadzenie firmy na ścieżkę stabilnego i trwałego wzrostu. (...) Docelowo chciałbym, aby Sygnity notowała poziomy rentowności zbliżone do innych czołowych europejskich spółek z branży IT" - napisał Guy w liście.

"Na bazie dotychczas przeprowadzonej analizy +bilansu otwarcia+: zasobów ludzkich spółki, produktów, procesów, sposobów zarządzania kontraktami, możliwości finansowych i innych, stanowczo potwierdzam, że Sygnity posiada duży potencjał do realizacji powyższych zamierzeń" - dodał.

Guy poinformował, że celem nadrzędnym jest budowa wartości firmy w długim okresie, "oparta o mocną i stabilną pozycję czołowego polskiego, a w przyszłości regionalnego gracza na rynku rozwiązań IT". Podkreślił, że ma poparcie akcjonariuszy mających swoich przedstawicieli w radzie nadzorczej.

d44c18m

"Po wprowadzeniu zmian w szeroko pojętym sposobie zarządzania całą firmą, jak i poszczególnymi projektami, realizując obecną strategię rozwoju uważam, że Sygnity powinna +wygrywać z rynkiem+, czyli innymi słowy rozwijać się lepiej i szybciej niż rynek" - napisał.

Poinformował, że dobiega końca proces budżetowy na rok finansowy 2013 (trwający od października 2012 roku do września 2013 roku).

"Po zatwierdzeniu przez Radę Nadzorczą budżetu uwzględniającego tradycyjnie najlepszy czwarty kwartał kalendarzowy roku, zarząd będzie mógł odnieść się do prognozy wyników finansowych za rok kalendarzowy 2012, opublikowanej w dn. 7 marca 2012, aby zaprezentować inwestorom przejrzysty i pełen obraz sytuacji finansowej spółki w krótkim okresie" - napisał Guy.

W marcu Sygnity prognozowało, że przychody ze sprzedaży w 2012 roku wyniosą 580-620 mln zł, a poziom rentowności EBIT wyniesie 5-7 proc.

d44c18m

P.o. prezesa zapowiedział też, że zarząd Sygnity zamierza przedstawić szczegółowe sprawozdanie zarówno z już wdrożonych, jak i zaplanowanych działań, aktualną wizję rozwoju spółki oraz oczekiwania średnioterminowe dotyczące roku finansowego 2013.

Narastająco, po sześciu kwartałach roku 2011/2012 grupa Sygnity ma 4,5 mln zł straty netto przypisanej akcjonariuszom jednostki dominującej, 1,8 mln zł zysku EBIT przy przychodach na poziomie 774,9 mln zł.(PAP)

pel/ ana/

d44c18m
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d44c18m