Trwa ładowanie...

Żerańska FSO zarobiła blisko 160 mln zł

Blisko 160 mln zł zarobiła żerańska FSO. I nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że nie tak dawno ledwo uniknęła bankructwa - pisze "Puls Biznesu".

Share
Żerańska FSO zarobiła blisko 160 mln zł
Źródło: WP.PL
d42p8eg

W 2007 r. producent samochodów z warszawskiego Żerania zarobił na czysto 159,4 mln zł. Co ciekawe, tym razem wiele wspólnego z zarobkami miała po prostu sprzedaż aut - akcentuje gazeta.

d42p8eg

_ Zysk FSO w 37% pochodzi z działalności podstawowej. Reszta - z działalności finansowej, głównie są to dodatnie różnice kursowe _ - informuje Krystyna Danilczyk, rzecznik spółki. _ Płacimy mniejsze raty kapitałowe i odsetki od naszych kredytów walutowych _ - dodaje.

Analitycy chwalą osiągnięcia finansowe FSO. Podkreślają, że perspektywy także mogą być niezłe. _ Rynek ukraiński, gdzie FSO dostarcza większość produkcji, rośnie. Także sprzedaż aveo na rynki europejskie zdaje się dobrze rokować. Połączenie amerykańskiej marki, koreańskiej jakości i polskiej solidności w produkcji aut z pewnością będą pomagać w sprzedaży _ - mówi "Pulsowi Biznesu" Wojciech Drzewiecki, szef firmy analitycznej Samar.

d42p8eg

Podziel się opinią

Share
d42p8eg
d42p8eg