Trwa ładowanie...
d17tljy

Zespoły z Białegostoku, Łodzi i Poznania zwycięzcami Imagine Cup 2016

Tegoroczną polską edycję technologicznych mistrzostw świata Imagine Cup 2016 wygrały zespoły PSYLLOSOFT z Białegostoku, Unicell z Łodzi oraz UltraSonicSquad z Poznania. Wygrani będą reprezentować kraj podczas światowych półfinałów tego konkursu dla studentów.

Share
d17tljy

Zwycięzców wyłaniano w trzech kategoriach: projekty społeczne, gry i innowacje.

Pierwsze miejsce w kategorii projekty społeczne (World Citizenship) zdobył PSYLLOSOFT - zespół studentów z Politechniki Białostockiej, który stworzył projekt MATIA - wielosensorowy system wizyjny dla osób niewidomych, który pomoże im zastąpić narząd wzroku.

"Najważniejsza jest droga" - podsumował zwycięstwo w imieniu całego zespołu PSYLLOSOFT Krzysztof Bujnarowski.

d17tljy

Na najwyższym miejscu na podium w kategorii gry (Games) stanęła drużyna Unicell z Politechniki Łódzkiej i Wyższej Szkoły Informatyki i Umiejętności w Łodzi. Jej projekt to gra mobilna Unicell, w której kontrolujemy działanie organizmu jednokomórkowego. Jego celem jest przetrwanie i ewolucja.

"Bardzo się cieszymy, że jury uznało naszą ideę za tak bardzo inspirującą i że pozwoli nam reprezentować Polskę w finałach" - powiedział przedstawiciel zespołu Unicell Kamil Kozłowski.

Pierwsze miejsce w kategorii innowacje (Innovation) jury przyznało UltraSonicSquad z Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu za projekt Mouse3D. Jest to myszka wykorzystująca ultradźwięki pozwalając użytkownikowi w pełni wykorzystać możliwości trzech wymiarów w pracy na komputerze.

"Jesteśmy niesamowicie zaskoczeni. Wierzyliśmy, że UltraSonicSquad ze swoim zaawansowaniem i doświadczeniem ma szansę na wygraną. Cieszymy się, że udało się pokazać potencjał naszego rozwiązania i że sędziowie dostrzegli jego możliwości. Mamy świadomość, że wyjazd do USA jest na wyciągnięcie ręki. Czeka nas wiele pracy, ale na pewno warto" - mówiła przedstawicielka UltraSonicSquad Magda Szkalej.

d17tljy

Organizatorzy tegorocznej edycji konkursu zwrócili uwagę na wysoki poziom uczestników.

"Tegoroczne projekty zaskoczyły jury bardzo wysokim poziomem zaawansowania biznesowego. Oprócz samego pomysłu i zastosowanego rozwiązania technologicznego liczy się przede wszystkim potencjał komercjalizacji projektu i jego zdolność do skutecznego zaistnienia na rynku. Formuła konkursu Imagine Cup zmieniała się w ciągu ostatnich kilku lat. Dzisiaj Imagine Cup to nie tylko konkurs, ale kuźnia start-upów, akcelerator, który, wierzymy, że stymuluje innowacyjność i rozwój polskiej gospodarki" - ocenił dyrektor działu nowych technologii w polskim oddziale Microsoft Rafał Albin.

Imagine Cup organizuje Microsoft, a współorganizatorem konkursu był Instytut Wzornictwa Przemysłowego. Honorowy patronat nad imprezą objęło ministerstwo cyfryzacji. (PAP)

lm/ mag/

d17tljy

Podziel się opinią

Share
d17tljy
d17tljy