Trwa ładowanie...
d1apxkt

Zetkama kupiła od MSP 94,2-proc. udział w spółce Armak za 19,662 mln zł

29.12. Warszawa (PAP) - Zetkama kupiła od Skarbu Państwa udziały w Śląskich Zakładach Armatury Przemysłowej Armak, stanowiące łącznie 94,2 proc. kapitału zakładowego i głosów na...

Share
d1apxkt

29.12. Warszawa (PAP) - Zetkama kupiła od Skarbu Państwa udziały w Śląskich Zakładach Armatury Przemysłowej Armak, stanowiące łącznie 94,2 proc. kapitału zakładowego i głosów na WZA spółki. Cena udziałów to 19,662 mln zł - podała Zetkama w komunikacie.

W komunikacie poinformowano, że Śląskie Zakłady Armatury Przemysłowej Armak na dzień 30.11.2011 r. posiadały inwestycje krótkoterminowe w kwocie 9.831.231,49 zł, na które składają się obligacje, lokaty i środki pieniężne na rachunkach bankowych i kasie.

Zetkama podała, że nabycie udziałów w Śląskich Zakładach Armatury Przemysłowej Armak ma charakter długoterminowej inwestycji kapitałowej.

Armak specjalizuje się w produkcji zaworów bezpieczeństwa, zaworów elektromagnetycznych, płynowskazów, armatury zaporowej, armatury ciężkiej - zasuw wraz z osprzętem do nich.

Armak, w założonej na najbliższe lata strategii sprzedaży, planuje rozszerzyć sprzedaż na rynki m.in. Portugalii, Hiszpanii, Bułgarii, Holandii, Chin, w wyniku dostaw realizowanych przez pośredników.(PAP)

jow/ asa/

d1apxkt
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1apxkt