Trwa ładowanie...
d2wxj5w

"Zgoda polityczna niezbędna do realizacji harmonogramu"

Realizacja harmonogramu przystąpienia do strefy euro wymaga zgody politycznej, na którą w obecnej sytuacji trudno jest liczyć - powiedział PAP Michał Boni, szef Zespołu Doradców Strategicznych Premiera (ZDS).
Share
d2wxj5w

_ Harmonogram przystąpienia do strefy euro jest już przygotowany i zostanie przedstawiony pod koniec października, jednak do jego pełnej realizacji niezbędna będzie zgoda polityczna - a w obecnej sytuacji trudno na nią liczyć. Mam jednak nadzieję, że ostatecznie korzyści ekonomiczne, jakie możemy mieć z jak najszybszego przystąpienia do strefy euro, przeważą. Przystąpienie do mechanizmu ERM2 bez politycznego konsensusu narażałoby Polskę na zagrożenia ekonomiczne, chwiejność kursów etc. _ - powiedział Boni.

Źródło, do którego dotarła PAP podało, że harmonogram wejścia do strefy euro zakłada wejście do ERM2 na przełomie I i II kwartału 2009 roku.

Ministerstwo Finansów potwierdziło w środę, że potencjalny termin wejścia do ERM2 w I poł. 2009 r. jest zgodny z intencją spełnienia kryteriów konwergencji w 2011 roku.

d2wxj5w

Podziel się opinią

Share
d2wxj5w
d2wxj5w