Trwa ładowanie...
d2xm4k5

Zgromadzenie Wierzycieli Internet Group przyjęło propozycje układowe spółki

28.10. Warszawa (PAP) - Zgromadzenie Wierzycieli Internet Group, które odbyło się 28 października, przyjęło propozycje układowe złożone przez spółkę. Realizacja układu pozwoli...

d2xm4k5
d2xm4k5

28.10. Warszawa (PAP) - Zgromadzenie Wierzycieli Internet Group, które odbyło się 28 października, przyjęło propozycje układowe złożone przez spółkę. Realizacja układu pozwoli Internet Group na wykonanie porozumienia inwestycyjnego z inwestorem przejmującym - DM IDMSA - poinformowała spółka w komunikacie.

"Układ oraz podpisane porozumienie inwestycyjne są bardzo korzystnym rozwiązaniem zarówno dla samych wierzycieli, jak i dla akcjonariuszy Internet Group. Spółka zyskuje nie tylko solidnego partnera finansowego, ale także interesujące perspektywy rozwoju i generowania zysków poprzez przyjęcie roli nowego polskiego holdingu e-biznesowego. Jesteśmy w stanie zapewnić odpowiedni wzrost w oparciu o nasze liczne e-usługi dla biznesu oraz konsumenta" - powiedział, cytowany w komunikacie, Mariusz Sperczyński, prezes zarządu eFund i Technoboard, funduszy z grupy DM IDMSA oraz członek zarządu Internet Group.

Zaakceptowany układ, w zależności od grupy wierzycieli, zakłada częściową spłatę zobowiązań obejmujących wierzytelność główną, odsetki i inne należności uboczne lub ich konwersję na akcje Internet Group.

Największy wierzyciel, czyli BRE Bank, przejmie natomiast kontrolę nad spółkami zależnymi Call Center Poland, Contact Point, Grupa Pino, Webtel, Communication One Consulting oraz Call Connect.

d2xm4k5

Zgodę na przejęcie przez bank tych przedsiębiorstw wyraził wcześniej UOKiK.

W komunikacie podano, że Dom Maklerski IDMSA, jako inwestor przejmujący, wpłacił 26 października na rachunek escrow 1,2 mln zł - pierwszą część kwoty przeznaczonej na zaspokojenie wierzycieli Internet Group po zatwierdzeniu układu przez sąd.

Dodano, że w dniach 17 i 21 października na rachunek Internet Group wpłynęły od Mariusza Sperczyńskiego środki w wysokości łącznej ok. 1,6 mln zł. Kolejna transza - blisko 200 tys. zł - zostanie przekazana przez DM IDMSA bezpośrednio na konto Internet Group w ciągu trzech dni od daty uprawomocnienia się postanowienia sądu upadłościowego o zatwierdzeniu układu.

W wyniku podpisanego porozumienia inwestycyjnego przeprowadzone zostanie podwyższenie kapitału zakładowego Internet Group na drodze prywatnej emisji akcji. Będzie ona skierowana do dotychczasowych właścicieli funduszy eFund i Technoboard w zamian za udziały w tych podmiotach.

d2xm4k5

Technoboard w połowie należy do Jana Ryszarda Wojciechowskiego, prezesa Internet Group.

Zgodnie z wcześniejszymi informacjami, po realizacji odwrotnego przejęcia, Internet Group chce się przekształcić w notowany na GPW czołowy fundusz VC dla e-rynku oraz holding internetowy - początkowo kilkunastu, a docelowo - kilkudziesięciu przedsiębiorstw. Strategia działania zakłada m.in. realizację dużych projektów venture capital i wprowadzanie spółek portfelowych funduszy na rynki międzynarodowe. (PAP)

jow/ asa/

d2xm4k5
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2xm4k5