Trwa ładowanie...
dig6zgx

Ziobro chce opodatkowania sieci hipermarketów, banków i korporacji

Lider Solidarnej Polski Zbigniew Ziobro zapowiedział w czwartek, że jego ugrupowanie zamierza przedstawić propozycje mające na celu doprowadzenie do opodatkowania sieci hipermarketów, korporacji i banków.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ziobro chce opodatkowania sieci hipermarketów, banków i korporacji
(Thinkstockphotos)
dig6zgx

Lider SP - który w czwartek w Mielcu zachęcał do głosowania w wyborach uzupełniających do Senatu na kandydata swej partii Kazimierza Ziobrę - spotkał się z dziennikarzami na parkingu przed hipermarketem.

- Podatki muszą być płacone w sposób sprawiedliwy. Nie może być tak, że od maluczkich są one bezwzględnie ściągane, a od tych wielkich w ogóle podatków nie otrzymuje polskie państwo. To co dzieje się dzisiaj, jest wielką niesprawiedliwością i szkodzi polskiej gospodarce - mówił Ziobro.

Pytany, jakie rozwiązania proponuje jego partia, powiedział, że może to być wprowadzenie podatku obrotowego, choć - jak zaznaczył - problemy prawny z tym związane należałoby wyjaśnić z Komisją Europejską lub skorzystać w tej dziedzinie z rozwiązań rządu węgierskiego - Węgry wprowadziły podatek dla korporacji i podatek bankowy.

dig6zgx

- Wielu o tym mówiło, ale nikt nie ma odwagi tego zrobić. My zrobimy porządek z podatkami niepłaconymi przez hipermarkety, banki, a jeśli już płaconymi, to w śladowych ilościach - powiedział Ziobro.

Według niego będzie to możliwe, bo - jak mówił - SP stawia na ludzi wiarygodnych takich jak Kazimierz Ziobro. - I to jest gwarancja, że będą oni mieli odwagę zagłosować za propozycją wprowadzenia podatku, który uderzy w interesy wielkich korporacji, wielkich banków, wielkich sieci handlowych - powiedział Ziobro.

dig6zgx

Podziel się opinią

Share
dig6zgx
dig6zgx