Trwa ładowanie...
d3nst50
koncern

Złe wieści dla kierowców Toyoty

Prezes koncernu Toyota, Akio Toyoda, będzie się tłumaczył przed komisją Izby Reprezentantów Kongresu. Ma wyjaśnić przyczyny i okoliczności wycofania do naprawy dużej ilości samochodów tego koncernu.
Share
Złe wieści dla kierowców Toyoty
Źródło: AFP
d3nst50

Toyoda przyjął zaproszenie przewodniczącego komisji ds. nadzoru i reformy rządu Izby Reprezentantów, demokraty Edolphusa Townsa, wkrótce po tym jak Władze federalne rozpoczęły nowe dochodzenie w sprawie możliwości awarii układu kierowniczego w samochodach toyota corolla i toyota matrix.

Prestiż koncernu doznał poważnego uszczerbku po odwołaniu do naprawy ok. 8,5 mln jego samochodów na całym świecie z powodu możliwości blokowania się pedałów przyspieszenia, przemieszczenia się dywaników podłogowych i awarii systemu hamulcowego.

Toyota, będąca obecnie największym producentem samochodów na świecie, zdecydowała się już na ograniczenie produkcji w swoich amerykańskich fabrykach.

d3nst50

Towns w liście zapraszającym Toyodę stwierdził - "zmotoryzowani nie są pewni na czym dokładnie polega problem, czy jeżdżenie samochodami Toyoty jest bezpieczne i jak mają postępować".

Toyoda ma szczegółowo wyjaśnić te sprawy oraz działania podejmowane przez jego koncern w celu "zapewnienia bezpieczeństwa amerykańskich kierowców".

Departament Transportu rozpoczął wstępne dochodzenie w sprawie możliwości awarii układu kierowniczego w samochodach toyota corolla i toyota matrix z lat 2009 i 2010 przy dużych szybkościach. Dotychczas wpłynęło 168 skarg i doniesienia o 11 rannych w 8 wypadkach tych samochodów.

d3nst50

Podziel się opinią

Share
d3nst50
d3nst50