Trwa ładowanie...
d1q8wiw

Złomrex chce, by walne Cognora zdecydowało o emisji warrantów i podniesieniu kapitału

21.02. Warszawa (PAP) - Złomrex wnosi o uzupełnienie porządku obrad najbliższego NWZA spółki Cognor o punkty dotyczące m.in. emisji warrantów i warunkowego podwyższenia kapitału...

d1q8wiw
d1q8wiw

21.02. Warszawa (PAP) - Złomrex wnosi o uzupełnienie porządku obrad najbliższego NWZA spółki Cognor o punkty dotyczące m.in. emisji warrantów i warunkowego podwyższenia kapitału zakładowego spółki - poinformował Cognor w komunikacie.

Złomrex, jeden z akcjonariuszy Cognora, chce by walne zdecydowało o emisji do 6.622 warrantów subskrypcyjnych serii B z prawem do objęcia do 66.220.000 akcji emisji nr 9, z wyłączeniem prawa poboru warrantów subskrypcyjnych serii B przez dotychczasowych akcjonariuszy.

Złomrex chce też uchwały o warunkowym podniesieniu kapitału zakładowego Cognora o kwotę do 132,44 mln zł poprzez emisję do 66.220.000 akcji emisji nr 9 z wyłączeniem prawa poboru.

"W uzasadnieniu wniosku Wnioskodawca podał, że wobec z mającej nastąpić transakcji sprzedaży aktywów spółki związanych z prowadzeniem działalności w zakresie prefabrykacji oraz sprzedaży wyrobów hutniczych, a także planowanym nabyciem przez spółkę akcji i udziałów w spółkach prowadzących działalność w zakresie produkcji wyrobów hutniczych i obrotu złomem istnieje konieczność wyposażenia spółki w wystarczającą wielkość środków obrotowych oraz środków umożliwiających obsługę i zmniejszenie zadłużenia spółki. W wyniku rozliczeń transakcji zbycia akcji i udziałów, o którym mowa powyżej w Złomrex w Poraju pozostanie znacząca kwota środków finansowych. Dlatego też Złomrex wykonując złożoną deklarację o wykorzystaniu ww. kwoty w celu ewentualnego kapitałowego wspomożenia spółki w procesie obsługi zadłużenia wnosi o uchwalenie emisji warrantów subskrypcyjnych oraz warunkowego podwyższenia kapitału zakładowego" - napisano.

d1q8wiw

"Ponieważ część akcjonariuszy spółki deklarowała także wolę partycypowania w podwyższeniu kapitału zakładowego zdaniem wnioskodawcy należy umożliwić tej grupie akcjonariuszy udział w tym procesie, określając krąg osób, do których kierowana jest emisja warrantów subskrypcyjnych jako akcjonariuszy, którzy wyrazili wolę udziału w zwołanym na dzień 14 marca 2011 roku Nadzwyczajnym Walnym Zgromadzeniu" - dodano.

Złomrex proponuje też, by przenieść siedzibę Cognora do Poraja, gdyż w wyniku zbycia aktywów spółkom Grupy ArcelorMittal Cognor utraci tytuł prawny do dotychczasowej siedziby w Katowicach.

NWZA Cognora zwołane jest na 14 marca 2011 roku. (PAP)

pel/ asa/

d1q8wiw
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1q8wiw