Złoty i pozostałe waluty regionu podążają za rynkiem bazowym

Piątkowy, poranny handel na rynku złotego przynosi lekkie umocnienie polskiej waluty w ślad za zwyżką na rynku bazowym. Złoty wyceniany jest przez rynek następująco: 4,2265 PLN za euro, 3,1793 PLN wobec dolara amerykańskiego oraz 3,4231 PLN względem franka szwajcarskiego. Rentowności polskiego długu nieznacznie wzrosły oscylując blisko 4,06% w przypadku obligacji 10-letnich.

Złoty i pozostałe waluty regionu podążają za rynkiem bazowym
Źródło zdjęć: © WP.PL

Ostatnie kilkanaście godzin handlu na rynku złotego nie przyniosło znaczących zmian – złoty osłabił się w kierunku 4,25 EUR/PLN, jednak ostatecznie skala ruchu pozostała ograniczona. Podobny scenariusz obserwowaliśmy na pozostałych walutach wchodzących w skład koszyka CEE co wskazuje, iż to nastroje na szerokim rynku są obecnie kluczowe. Wydarzeniem końcówki tygodnia miały być publikacje z Europy oraz USA, jednak odczyty w dużej mierze zgodne z oczekiwaniami nie stanowiły istotnego czynnika dla rynku, który aktualnie przede wszystkim zmaga się z niską aktywnością uczestników obrotu. Postępujące wzrosty na notowaniach eurodolara skutecznie ograniczają próby korekty na złotym, jednak struktura ostatniej aprecjacji PLN rodzi zagrożenie, iż ewentualna, mocniejsza korekta na rynku bazowym istotnie wpłynie na płytkie krajowe notowania.

W trakcie dzisiejszej sesji brak jest znaczących publikacji fundamentalnych z kraju, stąd uwaga krajowych inwestorów w dalszym ciągu koncentrować będzie się na nastrojach na eurodolarze. Również szeroki kalendarz makroekonomiczny nie pozostawia złudzeń – w piątek możemy być świadkami mało ciekawego handlu przy ograniczonej aktywności uczestników obrotu. Jedyną bardziej znaczącą publikacją jest zaplanowany na 15:55 odczyt amerykańskiego indeksu Uniwersytetu Michigan za lipiec (oczek. 84 pkt.). Inwestorzy czekają już przede wszystkim na zaplanowane na przyszły tydzień posiedzenie FOMC oraz piątkowe dane z amerykańskiego rynku pracy, które rozpatrywane będą przez pryzmat ewentualnych decyzji ws. programu QE.

Z rynkowego punktu widzenia notowania złotego oddaliły się od wsparcia na 4,20 EUR/PLN, szybko testując okolice oporu na 4,25 EUR/PLN. Brak znaczących impulsów w trakcie ostatniej sesji tygodnia najprawdopodobniej przyniesie niską zmienność i stabilizację w ww. zakresie.

Konrad Ryczko
analityk
makler papierów wartościowych

Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska S.A.

| Prezentowany raport został przygotowany w Wydziale Doradztwa i Analiz Rynkowych Domu Maklerskiego Banku Ochrony Środowiska S.A. z siedzibą w Warszawie tylko i wyłącznie w celach informacyjnych i nie stanowi analizy inwestycyjnej, ani analizy finansowej ani rekomendacji w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005r. (Dz.U. 2005, poz. 206 nr 1715) oraz Ustawy z dnia 29 lipca 2005r. (Dz.U. 2005, Nr 183, poz. 1538 z późn. zm.). Przedstawiony raport jest wyłącznie wyrazem wiedzy i poglądów autora według stanu na dzień sporządzenia i w żadnym wypadku nie może być podstawą działań inwestycyjnych Klienta. Przy sporządzaniu raportu DM BOŚ SA działał z należytą starannością oraz rzetelnością. DM BOŚ SA i jego pracownicy nie ponoszą jednak odpowiedzialności za działania lub zaniechania Klienta podjęte na podstawie niniejszego raportu ani za szkody poniesione w wyniku tych decyzji inwestycyjnych. Niniejszy raport adresowany jest do nieograniczonego kręgu odbiorców. Został
sporządzony na potrzeby klientów DM BOŚ S.A. oraz innych osób zainteresowanych. Nadzór nad DM BOŚ SA sprawuje Komisja Nadzoru Finansowego. Regulaminy doradztwa inwestycyjnego i sporządzania analiz inwestycyjnych, analiz finansowych oraz innych rekomendacji o charakterze ogólnym dotyczących transakcji w zakresie instrumentów finansowych oraz instrumentów bazowych instrumentów pochodnych znajdują się na stronie internetowej bossa.pl w dziale Dokumenty. |
| --- |

Źródło artykułu:Dom Maklerski BOŚ
walutynotowania walutkomentarz walutowy

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)