Trwa ładowanie...
d2rjf2a

Złoty pozostaje stabilny w poniedziałek na płytkim rynku

Warszawa, 28.12.2015 (ISBnews) - Początek nowego, skróconego tygodnia handlu na rynku walutowym przynosi utrzymanie silniejszego złotego wobec zagranicznych dewiz. W trakcie dzisiejszej sesji brak jest istotniejszych publikacji makroekonomicznych i  ważniejszych danych zza granicy, a wolny od handlu dzieńw Londynie przełoży się najprawdopodobniej na mało ciekawą sesję w Europie, uważa makler papierów wartościowych Domu Maklerskiego BOŚ Konrad Ryczko.
Share
d2rjf2a

"Ostatnie kilka sesji walutowych, przy obniżce płynności nie przyniosły znaczących zmian na wycenie polskiej waluty. Obserwowaliśmy stabilizację kwotowań złotego i wyhamowanie ok. 2-tygodniowego trendu aprecjacyjnego wobec zagranicznych dewiz. Z perspektywy ostatnich tygodni widocznym jest, iż kluczowym momentem było posiedzenie FED w wyniku, którego inwestorzy ponownie zwrócili się w kierunku walut EM i bardziej ryzykownych aktywów" - poinformował Ryczko.

W kraju ponadto otrzymaliśmy dość uspokajający sygnał ze strony MF dot. założeń budżetowych na 2016 r. gdzie oczekiwany deficyt ma wynieść 2,8%. Najprawdopodobniej utrzymanie deficytu ww. ryzach będzie problematyczne z uwagi na prawdopodobny wzrost wydatków fiskalnych oraz niższe, realne wskaźniki makro, jednak sam fakt przyjęcia założeń poniżej bariery 3,00% odebrany został pozytywnie po wcześniejszych sprzecznych sygnałach z resortu, dodał.

W jego ocenie, z uwagi na przyjęte założenie przeliczania dług/PKB na bazie średniorocznego kursu złotego presja na interwencje walutowe pod koniec roku została ograniczona. Najbliższe sesje będą mijały głównie pod znakiem ograniczone płynności i najprawdopodobniej niewielkiej zmienności.

d2rjf2a

"W trakcie dzisiejszej sesji brak jest istotniejszych publikacji makroekonomicznych z kraju. Również szeroki kalendarz makro nie zawiera dziś ważniejszych danych. Ponadto dzień wolny od handlu w Londynie przełoży się najprawdopodobniej na mało ciekawą sesję w Europie" - uważa makler.

Według niego, z rynkowego punktu widzenia spadek kursu CHF/PLN do okolic wsparcia na 3,90 PLN traktować należy jako docelowy zakres korekty z okolic 4,07 PLN. Podobnie sytuacja przedstawia się na EUR/PLN, gdzie notowania znalazły się w rejonie wsparcia na 4,2150-4,230 PLN, a w przypadku USD/PLN kurs oscyluje blisko poziomu 3,8570 PLN.

(ISBnews)

d2rjf2a

Podziel się opinią

Share
d2rjf2a
d2rjf2a