Trwa ładowanie...

Zmiana czasu 2020. Polacy mają dość przestawiania zegarków

Zmiana czasu na zimowy zbliża się wielkimi krokami. Większość Polaków nastawia się do niej sceptycznie. Podpowiadamy, czy przestawianie zegarków ma jeszcze jakikolwiek sens.

Share
Zmiana czasu 2020. Polacy mają dość przestawiania zegarków
Zmiana czasu 2020. Polacy mają dość przestawiania zegarkówŹródło: Pexels
d1o8rm8

Zmiana czasu 2020. Miały być oszczędności, są straty

Zmiana czasu została wprowadzona, by oszczędzać na energii zużywanej na oświetlenie. Ostatnie badania wskazują jednak dobitnie, że same oszczędności są obecnie na tyle znikome - co wynika np. z rosnącej wydajności źródeł światła - że koniec końców zmiana czasu powoduje, że za oświetlenie płacimy więcej.

Zmiana czasu na zimowy… jeszcze nie teraz. Zobacz, kiedy przestawimy zegarki

Okazuje się, że zmiana czasu budzi coraz więcej wątpliwości wśród samych Polaków. Aż 66 proc. ankietowanych w panelu Ariadna opowiada się za rezygnacją ze zmiany czasu. Co piąty badany nie ma zdania, a zaledwie 14 proc. chciałoby nadal przestawiać zegarki.

d1o8rm8

Zmiana czasu i przestawianie zegarków dwa razy do roku może już wkrótce odejść w zapomnienie. Wśród naszych rodaków więcej jest zwolenników czasu letniego.

Zmiana czasu 2020. Polacy mają dość przestawiania zegarków

Przypomnijmy, że najbliższa zmiana czasu na zimowy nastąpi z nocy z 24 na 25 października. Wtedy po raz kolejny cofniemy nasze zegarki o godzinę, przechodząc z czasu letniego na czas zimowy.

Zmiana czasu jest obiektem burzliwej dyskusji już od jakiegoś czasu. Od dwóch lat słyszymy, że państwa Unii Europejskiej mają z niej zrezygnować. Propozycja wyszła z Parlamentu Europejskiego, który wezwał KE do oceny obecnie funkcjonującego rozwiązania. Komisja przeprowadziła konsultacje, zbierając 4,6 mln odpowiedzi, z czego ponad 80 proc. było za zniesieniem zmiany czasu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1o8rm8

Podziel się opinią

Share
d1o8rm8
d1o8rm8