Trwa ładowanie...
d34foqg

Zmiana czasu na zimowy już wkrótce. Kiedy przestawimy zegarki?

Zmiana czasu z letniego na zimowy 2019 oznacza, że czeka nas "przestawienie się" na inne tryby, zależne od pory roku. Kiedy dokładnie cofamy czas o godzinę do tyłu?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zmiana czasu na zimowy już wkrótce. Kiedy przestawimy zegarki?
Zmiana czasu na zimowy już wkrótce. Kiedy przestawimy zegarki? (East News)
d34foqg

Zmiana czasu na zimowy już wkrótce. Kiedy przestawimy zegarki?

Pierwszy dzień jesieni kalendarzowej i astronomicznej przypada we wrześniu. W 2019 roku, tak jak zawsze, jesień rozpocznie się 23 września. W tym roku przypada to w poniedziałek o godzinie 9.50. Kalendarzowa jesień trwa trzy miesiące - dokładnie do 21 grudnia, który w 2019 roku wypada w sobotę. Tego dnia rozpocznie się kalendarzowa zima

Obejrzyj: Polskie firmy mają szansę na rozwój. Cyfrowa chmura przyniesie nową jakość pracy i usług

Już w nocy z soboty, 27 października na niedzielę, 28 października zegarki przestawimy z godziny 3:00 na 2:00, dzięki czemu będziemy mogli spać godzinę dłużej. Jednak dla pracujących ta wiadomość wcale nie jest dobra - zapowiada się wydłużony dyżur. Jednocześnie zgodnie z przepisami prawa pracy, pracodawca za tę godzinę będzie musiał zapłacić lub umożliwić jej wybranie w inny dzień.

d34foqg

Zmiana czasu na zimowy 2019. Kiedy przestawiamy zegarki? Kontekst historyczny

Zmiana czasu na zimowy w 2019 nie jest jeszcze ostatnią w historii. Decyzją UE już niedługo pożegnamy się z tym zwyczajem, który funkcjonuje w Polsce od 1955 roku.

Czytaj też: Wybory Parlamentarne 2019. Ostatni dzień na dopisanie do spisu wyborców

Przestawianie zegarków miało nam pomóc w zaoszczędzeniu energii. W XXI zmiana czasu przestała się jednak sprawdzać, a zaczęła stanowić jedynie żmudny obowiązek dwa razy w roku. Jedna z ostatnich będzie miała miejsce już w październiku.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d34foqg

Podziel się opinią

Share
d34foqg
d34foqg