Trwa ładowanie...

Zmiana czasu na zimowy już wkrótce. Kiedy przestawimy zegarki?

Zmiana czasu z letniego na zimowy 2019 oznacza, że czeka nas "przestawienie się" na inne tryby, zależne od pory roku. Kiedy dokładnie cofamy czas o godzinę do tyłu?

Share
Zmiana czasu na zimowy już wkrótce. Kiedy przestawimy zegarki?
Źródło: East News
d2kc3uy

Zmiana czasu na zimowy już wkrótce. Kiedy przestawimy zegarki?

Pierwszy dzień jesieni kalendarzowej i astronomicznej przypada we wrześniu. W 2019 roku, tak jak zawsze, jesień rozpocznie się 23 września. W tym roku przypada to w poniedziałek o godzinie 9.50. Kalendarzowa jesień trwa trzy miesiące - dokładnie do 21 grudnia, który w 2019 roku wypada w sobotę. Tego dnia rozpocznie się kalendarzowa zima

Obejrzyj: Polskie firmy mają szansę na rozwój. Cyfrowa chmura przyniesie nową jakość pracy i usług

Już w nocy z soboty, 27 października na niedzielę, 28 października zegarki przestawimy z godziny 3:00 na 2:00, dzięki czemu będziemy mogli spać godzinę dłużej. Jednak dla pracujących ta wiadomość wcale nie jest dobra - zapowiada się wydłużony dyżur. Jednocześnie zgodnie z przepisami prawa pracy, pracodawca za tę godzinę będzie musiał zapłacić lub umożliwić jej wybranie w inny dzień.

d2kc3uy

Zmiana czasu na zimowy 2019. Kiedy przestawiamy zegarki? Kontekst historyczny

Zmiana czasu na zimowy w 2019 nie jest jeszcze ostatnią w historii. Decyzją UE już niedługo pożegnamy się z tym zwyczajem, który funkcjonuje w Polsce od 1955 roku.

Przestawianie zegarków miało nam pomóc w zaoszczędzeniu energii. W XXI zmiana czasu przestała się jednak sprawdzać, a zaczęła stanowić jedynie żmudny obowiązek dwa razy w roku. Jedna z ostatnich będzie miała miejsce już w październiku.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2kc3uy

Podziel się opinią

Share
d2kc3uy
d2kc3uy