Trwa ładowanie...

Zmiany w taryfie gazowej - wniosek na dniach

Urząd Regulacji Energetyki (URE) spodziewa się w tym lub przyszłym tygodniu wniosku od PGNiG w sprawie obniżki taryfy gazowej - powiedział dziennikarzom prezes URE Marek Woszczyk.
Share
Zmiany w taryfie gazowej - wniosek na dniach
Źródło: AFP
d3gx79b

- Jeśli nie w tym, to w przyszłym tygodniu wniosek powinien wpłynąć. Gdyby nie wpłynął - będę kierował wniosek do PGNiG o zmianę taryfy - powiedział Woszczyk.

- Obecna taryfa obowiązuje do końca grudnia. Dobrą praktyką jest, by z wyprzedzeniem półtoramiesięcznym składać wniosek o zmianę cen do URE - dodał.

We wtorek PGNiG poinformował, że podpisał z Gazpromem aneks do kontraktu jamalskiego zmieniający warunki cenowe na dostawy gazu do Polski. Prezes PGNiG Grażyna Piotrowska-Oliwa powiedziała zaś na wtorkowej konferencji, że obniżka cen gazu ze strony Gazpromu jest większa niż 10 proc., oraz że PGNiG złoży do połowy listopada wniosek taryfowy do URE i od 1 stycznia, za zgodą prezesa URE, będą wprowadzone niższe ceny gazu.

d3gx79b

- Nie znam szczegółów porozumienia zawartego przez PGNiG z Gazpromem. Skierowałem do PGNiG prośbę, by w terminie nie dłuższym niż tydzień dostarczyła mi kopię kontraktu. Po zapoznaniu się z treścią umowy będzie można wyciągać wnioski - powiedział.

Mikołaj Budzanowski, minister skarbu, mówił w mediach, że obniżka cen gazu w kontrakcie z Gazpromem wynosi kilkanaście procent, nieco więcej niż 15 proc.

Kontrakt jamalski obejmuje dostawy do 2022 roku włącznie, w ilości do 10,2 mld m sześc. rocznie.

d3gx79b

Podziel się opinią

Share
d3gx79b
d3gx79b