Trwa ładowanie...
dob1kcp

Zmiany w zarządzie PKM Duda wynikają z programu restrukturyzacji, Maciej Duda idzie do RN

06.12. Warszawa (PAP) - Zmiany w składzie zarządu PKM Duda to konsekwencja realizowanego od 2009 roku, w porozumieniu z bankami, programu restrukturyzacji oraz decyzji o połączeniu...

Share
dob1kcp

06.12. Warszawa (PAP) - Zmiany w składzie zarządu PKM Duda to konsekwencja realizowanego od 2009 roku, w porozumieniu z bankami, programu restrukturyzacji oraz decyzji o połączeniu ze spółką dystrybucyjną CM Makton - poinformował Maciej Duda, ustępujący prezes grupy. Chce on wejść do rady nadzorczej spółki.

Zgodnie z opublikowanym w środę komunikatem, Dariusz Formela, dotychczasowy wiceprezes PKM Duda, zostanie od 11 grudnia nowym prezesem zarządu. Z zarządu odejdzie również Bogna Duda-Jankowiak, dotychczasowa wiceprezes zarządu.

Zgodnie z porozumieniem zawartym między bankami-wierzycielami a rodziną Duda w 2009 roku, prezes Maciej Duda i wiceprezes Bogna Duda-Jankowiak zobowiązali się do kierowania firmą przez okres trzech lat, do momentu wygaśnięcia lock-upu banków na sprzedaż akcji PKM Duda z końcem 2012 roku.

"Zmiany w składzie zarządu to konsekwencja realizowanego od 2009 r. w porozumieniu z bankami programu restrukturyzacji i ostatniej decyzji o połączeniu ze spółką dystrybucyjną CM Makton. Wkraczamy w ostatni etap programu restrukturyzacji, integrując najważniejsze segmenty grupy kapitałowej. Potrzebujemy uproszczonej struktury zarządczej do efektywnej realizacji celów, które zarząd i rada nadzorcza postawiły przed nową spółką" - poinformował cytowany w komunikacie Maciej Duda, ustępujący prezes zarządu.

dob1kcp

"Będę kandydował do rady nadzorczej, by wspierać spółkę w kwestiach strategicznych i skupić się na rozwoju grupy" - dodał.

Dariusz Formela, nowy prezes zarządu PKM Duda, od kwietnia 2011 roku pełnił funkcję prezesa zarządu CM Makton. Od września 2009 r. zajmował stanowisko członka zarządu PKM Duda, odpowiadając za realizację programu restrukturyzacji operacyjnej Duda 2012, a od kwietnia 2012 r. pełnił funkcję wiceprezesa zarządu.

"Konsolidujemy nasze podstawowe działalności i struktury zarządcze. To istotne z punktu widzenia zwiększenia efektywności funkcjonowania i poprawy osiąganych wyników. Bardziej zintegrowana grupa kapitałowa pozwoli nam skuteczniej budować wartość dla naszych akcjonariuszy" - poinformował cytowany w komunikacie Formela.

Decyzję o odwołaniu Macieja Dudy i Bogny Dudy - Jankowiak rada nadzorcza podjęła w wyniku złożonych przez nich wniosków o odwołanie. (PAP)

morb/ jtt/

dob1kcp
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dob1kcp
dob1kcp