Trwa ładowanie...

Znad morza na terminal lotniczy w Warszawie? Arrriva gra ambitnie

Z Wejherowa prosto na lotnisko im. Chopina w Warszawie? Niewykluczone, bo taki właśnie pomysł ma spółka Arriva. Wniosek bada obecnie Urząd Transportu Kolejowego.

Share
Znad morza na terminal lotniczy w Warszawie? Arrriva gra ambitnieŹródło: Shutterstock.com
ddmny6c

Do Urzędu Transportu Kolejowego trafił wniosek spółki przewozowej Arriva RP, która chce otworzyć połączenie kolejowe z Wejherowa na lotnisko im. Chopina w Warszawie. Pierwszy pociąg na trasie Gdynia Główna - Warszawa Zachodnia ma wyjechać na tory w grudniu 2018 r., a dwa lata później pociągi miałyby pokonywać pełną trasę. O planach spółki informuje Radio Gdańsk.

Wstępny rozkład jazdy przewiduje, że pociąg z Wejherowa miałby wyjechać o 5:30, by o 10:21 dojechać na lotnisko im. Chopina. Pasażer jadący z Gdańska spędziłby w pociągu równe 4 godziny. Z powrotem skład wyjechałby z lotniska o 16:22, by o 21:09 dojechać do Wejherowa.

Skąd zainteresowanie regionalnego przewoźnika taką właśnie trasą? Cytowana przez Radio Gdańsk Joanna Parzniewska wyjaśnia, że Arriva chce się rozwijać zarówno na rynku regionalnym, jak i połączeń międzywojewódzkich.

ddmny6c

Zobacz też:

Polacy pokochali kolej. Takich reakcji pasażerów się nie spodziewaliśmy

- Omawiany wniosek opiera się na założeniu zwiększenia zainteresowania połączeniami kolejowymi między Wejherowem a Lotniskiem Chopina oraz miejscowościami położonymi na trasie. Procedura otwartego dostępu daje możliwość rozpoczęcia realizacji połączeń dalekobieżnych, jednak to złożony proces, a przekazanie wniosku to jego pierwszy etap. Uruchomienie połączeń wiąże się przede wszystkim z otrzymaniem zgody regulatora rynku, a następnie uzyskaniem dostępu do infrastruktury oraz uzgodnieniem dogodnego rozkładu jazdy. Mamy nadzieje, że nasza propozycja wzmocnienia siatki połączeń w ramach pociągów komercyjnych, spotka się z przychylną opinią – wyjaśnia.

ddmny6c
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
ddmny6c
ddmny6c